Release notes

Pravidelně aktualizovaný seznam zapracovaných změn 💡

23.05
Po zhruba dvou týdnech vám přinášíme další souhrn aktualizací Scormia, které jsme publikovali v posledních dnech. Kromě nových možností filtrování dat se můžete těšit třeba na nové prvky, které vám usnadní orientaci, nebo ovládání, ale i na spoustu dalších funkcionalit. Přečtěte si, jaké novinky jsme pro vás přichystali a jaké máme plány do budoucna.

Na obrázku níže si můžete prohlédnout souhrn toho nejdůležitějšího.
Akademie
Umístění panelu filtrů
Až dosud se ve Scormiu ovládací panel filtrů zobrazoval uprostřed nahoře. Nyní si jej pro svou pohodlnost můžete posunout také na levou stranu.
Filtry uprostřed nahoře jsme zároveň pozměnili tak, aby tlačítko „Filtrace“ rozbalovalo další nabídku kritérií, podle nichž můžete výsledky třídit.
S tímto typem filtrů se dá pracovat v každé ze sekcí zvlášť, takže v Tutoriálech, Příručkách, a v Událostech, můžete mít náhled přednastavený podle své potřeby.
Přehlednější rozcestník
V minulosti měli uživatelé k dispozici dvě samostatné stránky, v nichž si mohli zobrazovat buď jen kategorie, nebo pouze kurzy, které jim byly přiřazeny. Kvůli zjednodušení jsme nově vytvořili jedinou stránku, která oba tyto přehledy kombinuje. Na stránce Kurzy si tak nově uživatel zobrazí nejen seznam všech kurzů, ale nad nimi má navíc možnost proklikávat se do dalších kategorií. Princip je vlastně podobný tomu, na co jsou uživatelé zvyklí například u velkých e-shopů.

Tento náhled si můžete aktivovat v Nastavení akademie. Odsud pokračujte na Stránky, dále na Kurzy a Povolit kurzy. Zde zaškrtněte Zobrazit hlavní filtr a Zobrazit hlavní kategorie. Pokud si s nastavením nevíte rady, pomoci vám může také náš Support tým.
Nový způsob vyjádření hodnocení
Kromě jiného jsme také upravili způsob zápisu hodnocení v Akademii. Místo procentuálního vyjádření (např. 80%, 59%) ho od teď zobrazujeme v novém a přehlednějším e-commerce orientovaném formátu (např. 4.6, 5.0).
Sjednocení velikosti obrázků
Abychom dosáhli jednotného vzhledu napříč sekcemi Akademie, upravili jsme velikosti obrázků. Ty jsou nyní v náhledu všechny stejně velké.
Administrace
Filtrování podle kategorií
Dosud umožňovala LMS administrace filtrovat Produkty pouze podle jediné kategorie. Nově si můžete v nabídce panelu vybrat více kategorií najednou.
Uspořádání hierarchie skupin
Administrace v minulosti v rámci seznamu skupin umožňovala přesun celých struktur jen uchopením myší. Kvůli tomu si uživatelé omylem často přeskládali celou hierarchii, aniž by to byl jejich záměr. Z tohoto důvodu jsme k přehledu přidali check-box, bez jehož zaškrtnutí není možné se skupinami nijak hýbat.
Ikonka u povinných kurzů
V Administraci si mohou uživatelé v seznamu kurzů všimnout nové ikonky, která označuje povinné kurzy.
Viditelnost vlastníka reportu
V minulosti nebylo možné identifikovat vlastníka u cizích reportů. Nyní ho může vidět každý, kdo má v systému roli správce.
Zobrazení detailu díky ikoně
Poslední drobnou novinkou v Administraci je také možnost prokliknout se prostřednictvím ikonky „Uživatelé“, nebo „Kurzy“ na detail záložky. I tento detail by měl uživatelům usnadnit ovládání a orientaci v rozhraní.
Zajímá vás na čem dalším momentálně pracujeme?
Naši vývojáři v současnosti sbírají data a připravují se na zdokonalení prostředí pro vytváření studijních cest.

Zaměřili se také na Kategorie, kde se chystají upravit uspořádání, zobrazování, způsob přiřazování a další funkce.

V plánu jsou samozřejmě i další drobnější optimalizace a úpravy.
Kromě vývoje nových funkcí jsme se v posledních dvou týdnech věnovali také opravě nedokonalostí, které jsme na platformě objevili. Konkrétně šlo o:

- Opravu několika chyb v lokalizaci

- Odstranění chyby, která mohla v modálním okně blokovat tlačítko „Registrovat“

- Úpravu vyhledávání v Akademii tak, aby ukazovalo relevantnější data

- Opravu chyby, kdy se v případě výskytu dvou modálních oken zavřeli obě okna, místo jednoho

- Opravu chyby, kvůli níž se špatně zobrazoval název nadřazené skupiny

- Opravu chyby, která mohla uživateli zabránit proklik z administrace do sekce konfigurace

Pokud byste našli jakýkoliv problém nebo jste měli nápad na zlepšení, určitě se ozvěte na Scormium Support Centrum, kde Vám bude odpovězeno na všechny Vaše dotazy.
...jsme ve Scormiu nedávno umožnili integraci s virtuální realitou?
První, kdo novou funkcionalitu využil, byla společnost Virtual Lab, která se na tento druh obsahu dlouhodobě specializuje.

Nově tedy naši klienti mohou do svých studijních cest virtuální kurzy nejen přidávat, ale stejně jako u jiného druhu obsahu také sledovat celkový přínos výuky.
Náš Support týmu je připraven vám pomoci s nastavením systému a zajistit, aby vaše online vzdělávání mělo co nejhladší průběh.
23.04
V týmu jsme si řekli, že zkusíme vydat další aktualizaci do dvou týdnů po v23.03. Po tom, co se na displeji kávovaru objevilo “ERROR: too many coffees” jsme usoudili, že to nebude úplně jednoduché. Jak to dopadlo? Právě čtete Novinky, takže Vás tu necháme a jdeme opravovat kávovar…
Není čas čekat, je to fičák…
Jsme si plně vědomi, že Studio nedostává tak častá vylepšení a změny, a proto jsme si řekli, že to změníme. Tedy alespoň teď pro duben… 

Ve Studiu jsme udělali tři změny: 

- Kompletně nové zobrazení pro tvorbu prezentační lekce

- Vylepšené zobrazování testů 

- Vylepšené exporty a zobrazování scale otázky v dotazníků 

Tyto změny proběhly ve Studiu, ale velkou část z nich pocítíte i v Administraci a Akademii. Pojďme si je trošku více rozebrat jednu po druhé.
Certifikáty
Certifikáty byly už delší dobou menším trnem v oku - na jinak dokonalé květince zvané Scormium. Řekli jsme si, že když už změna, tak hezky od podlahy.

Kde vlastně začít…změnili jsme chování, zobrazení, přiřazování, reporting, editování, přidali jsme šablony, … dobře, radši to vezmeme pěkně postupně.

Pokud byste chtěli tuto funkcionalitu zapnout, kontaktujte prosím náš Support Team.
Certifikáty - Studio
Úplnou novinkou jsou Šablony certifikátů. Tyto šablony slouží jako vizualizace a design pro každý certifikát. Šablony se vytváří ve Studiu v sekci Produkty. Vytvořené šablony pak publikujete do svých portálů.
Editor
Veškerý design se dělá skrze náš editor, kde si nastavíte pozadí, barvy, nadpisy a textové šablony.

Textové šablony už můžete znát z Administrace při tvoření e-mailových šablon. Jde o funkci, kdy si systém do textové šablony dosadí potřebné údaje při generování certifikátů.

Například:

%PRODUCT_NAME% = Název produktu

%CREATED_DATE% = Datum vzniku certifikátu

%EXPIRATION_DATE% = Datum expirace certifikátu

Díky této funkci bude každý vygenerovaný certifikát automaticky vyplněn každému uživateli.

Víme, že naši klienti už mají své certifikáty často dávno připravené a myšlenka na to “předělávat vše” do našeho Studia vyděsí i ostříleného uživatele. Máme pro Vás tip, jak si tuto práci ulehčit.

V našem editoru disponujeme funkcí nastavení pozadí ve kterém můžete změnit barvu nebo dodat obrázek. Doporučujeme tedy design Vašeho certifikátu nahrát v našem editoru jako obrázek do pozadí a pak už jen na správná místa doplnit textové šablony.

Jednoduché, že?
Nastavení
Šablona má samozřejmě i svoje nastavení - je velmi jednoduché.

Nastavení:

Název šablony - Název pro lepší orientaci v Administraci

Kód - unikátní kód pro lepší orientaci

Typ - typ šablony je velmi důležitý. Tento typ určuje, ke kterým produktům pak můžete šablonu navázat. Pro příklad si zvolíme typ Kurz. Šablonu typu kurz jsem nyní schopen v Administraci přiřadit pouze ke kurzům. Pokud bych se rozhodl, že Certifikát chci přiřazovat na Události, musím změnit typ šablony.
*Upozorňujeme, že šablona certifikátu typu Test se dá pouze přiřazovat navazovat na testy ve Studiu.

Formát - Formát je orientace certifikátu buď to na výšku nebo na šířku.
*Upozorňujeme, že formát se dá nastavit pouze při prvním vytváření šablony.

Nezapomeňte příslušné šablony VYPUBLIKOVAT do svého portálu. Tento krok uděláte jednoduše označením šablony a kliknutím na tlačítko "Publikovat". Pokud šablony nepublikujete, nezobrazí se Vám v nabídce v Administraci.
Certifikáty - Administrace
Výborně. Máme vytvořené Šablony certifikátů a teď už jen zbývá přiřadit k produktům v Administraci. Opět si vše postupně vysvětlíme.
Seznam všech certifikátů
Seznam všech vytvořených certifikátů najdete nově v Produktech. Zde se nachází klasický seznam, ve kterém jsou informace o názvu, použité šabloně a produktu, na který je certifikát navázán.

Z tohoto pohledu jste schopni vytvořit kdykoliv nový certifikát. My si teď popíšeme, jak takový certifikát vytvořit.

V levém rohu klikněte na tlačítko Přidat. Následně se Vám otevře už velmi běžné nastavení.

Najdete zde:

Typ - zde zvolíte na jaký produkt chcete Certifikát navázat

Produkt - tato nabídka se Vám objeví pouze po zvolení typu

Certifikát - opět se nabídka zobrazí po zvolení produktu. Zde už si vybíráte Šablonu certifikátu (šablony, které si tvoříte ve Studiu), kterou chcete použít

Název - tento název se pak zobrazuje u profilu uživatele či v Reportingu

Platnost - počet dní, než vyprší platnost certifikátu

Vaše nastavení by mohlo vypadat například takto:
Po uložení se nový certifikát zobrazuje v seznamu. Tento Certifikát můžete Smazat nebo dokonce Přiřadit uživatelům napřímo aniž by sami museli kurz studovat.
Konfigurace produktu - Certifikát
Seznam certifikátu ovšem není jediná cesta. Tentokrát si ukážeme druhou cestu, jak navázat certifikát na konkrétní produkt. Pro jednoduší představu použijeme stejné údaje jako v předchozím příkladu.

V seznamu kurzů si najdeme BOZP Kurz. Otevřeme si jeho detail a přejdeme na záložku “Konfigurace”. Zde stačí zaškrtnout možnost “Má certifikát”. Zobrazí se Vám nabídka velmi podobná z předchozího příkladu. Nyní už ale nemusíte volit specifický produkt, jelikož už jste v detailu produktu. Opět vyplníte, jakou šablonu chcete, název, který se bude zobrazovat a nakonec platnost.

Výsledné nastavení by mohlo vypadat například takto:

Po uložení se Vám tento certifikát propíše i do seznamu všech certifikátů, kde ho můžete nadále spravovat.
Úprava reportingu - Certifikáty
No nebylo by to úplné, kdybychom se nepodívali na certifikáty v Reportingu.

Hlavními novinkami jsou sloupce:

- Celkový počet certifikátů

- Počet platných certifikátů

- Počet expirovaných certifikátů

- Produkt navázaný na certifikát
Další změna je při vytváření nového Mini Reportu a zvolení zdroje: Certifikáty - nemůžete nově zvolit obsah tohoto zdroje. To ovšem ničemu nevadí a dále Mini Report vytvořte.
Zobrazení nadále reflektuje veškeré certifikáty na portále.
*Za pomocí filtrů a sloupců jste schopni najít určité skupiny nebo uživatelé.
Reporting
Dlouho očekávané vylepšení Reportingu je konečně tady. Optimalizovali jsme načítání, refaktorovali výpočty, přidali nové sloupce a vylepšili některá zobrazení. Pojďme se na to podívat.
Reporting - optimalizace
Optimalizace byl delší a náročnější proces, ale vyplatil se.

Celý proces byl především započat kvůli budoucím rozšiřováním a škálování na vyšší objem dat u větších klientů. V případě složitější struktury skupin a podskupin se načítání Reportingu mohlo zpomalovat. Nově jsme schopni tyto skupiny načítat několikanásobně rychleji a zlepšit tak celkovou práci s Reportingem.

Nebudeme Vás nudit sáhodlouhými texty o refaktoringu výpočtů, optimalizacích dotazů a přepisování stovky řádků kódu. V jednoduchosti Reporting je rychlejší a lepší než kdy dřív.
Reporting - upravené výpočty
Podívali jsme se na zoubek výpočtům dat v Reportingu. Překontrolovali jsme veškeré data, které Vám do Reportingu počítáme. Některé výpočty jsme přepsali, jiné upravili a přidali i další nové. Celkovým výsledkem pro Vás jsou přesnější data o uživatelích, skupinách a produktech.
Reporting - nové sloupce
Přidali jsme řadu nových sloupců, které Vám pomůžou napříč celým Reportingem sledovat nové informace o certifikátech, uživatelích, událostech a mnoho dalšího. Zároveň jsme řadu sloupců povolili pro jiná zobrazení.

Zde je seznam nových a upravených sloupců:

- Stav testu
- Dokončené kurzy
- Probíhající kurzy
- Certifikáty
- Expirované certifikáty
- Platné certifikáty
- Události
- Registrované události
- Zúčastněné události
- Nezúčastněné události
- Role uživatele
- Kód kurzu
- Hodnocení kurzu
- Místo termínu
- Produkt certifikátu

Všechny tyto sloupce najdete napříč všemi Reporty. Sloupce si můžete upravit kliknutím na tlačítko hned vedle filtrace.

Doporučujeme vytvořit si vlastní Soukromé či Veřejné reporty, kde si můžete sloupce vybrat a zpřeházet. Report si uložíte a můžete ho použít kdykoliv bude potřeba.
Reporting - nepovinný obsah
Umožnili jsme vytvořit Mini Report bez Obsahu. Nově můžete tedy zvolit pouze Zdroj, Obsah nevybrat a vytvoříte tedy jen jednu úroveň zobrazení bez rozpadu řádků.
Reporting - nové zobrazení událostí
Usoudili jsme, že zobrazení událostí není dostatečně intuitivní a používání může být komplikovanější. Proto jsme pro Vás připravili velmi příjemné změny.

Při vytváření Mini Reportu najdete nový Zdroj: Termíny události. Máte tedy nové možnosti pro svoje Mini Reporty.

Události budou mít odteď zobrazení stejné jako v případě Skupin a jejich Podskupin. Pokud si zvolíte jako Zdroj: Události, tak uvidíte seznam všech událostí. V řádcích pak najdete tlačítko, které Vás přenese do termínů dané události. Toto zobrazení je mnohem přehlednější a efektivnější.
Nový modul - Budgeting
Momentálně se řeší zahajovací projektové a programátorské práce na tomto modulu. Nelze odhadnout přesný start prací, ale v dalších novinkách Vás budeme informovat.
Studijní cesty 2.0
Nadále probíhají analytické a designové práce, které by Vám měly pomoci doručit mnohem propracovanější Studijní cesty.
Úprava - Kategorie
Zde také probíhají analytické práce pro první úpravy kategorií, které Vám pomůžou lépe spravovat celý portál.
Nové možnosti externích kurzů
Naši programátoři už řeší možnosti podpory VR kurzů v našich systémech.
Nová vylepšení Akademie
Chystáme pro Vás zase řadu nových zobrazení a nastavení, které se budou týkat Akademie. Větší podrobnosti se dozvíte v dalších Novinkách.
Pár brouků jsme během toho týdne našli.

Opravili jsme chybu, kvůli které se mohlo stát, že se nedosadilo správné logo a lokalizace do faktury v e-commerce modulu.

Opravili jsme chybu, kvůli které se špatně počítaly kroky v novém zobrazení v Akademii.

Opravili jsme chybu, kvůli které se stávalo, že se nezobrazovala možnost “Uvést uživatele” při vytváření uživatele.

Pokud byste našli jakýkoliv problém nebo jste měli nápad na zlepšení, určitě se ozvěte na Scormium Support Centrum, kde Vám bude odpovězeno na všechny Vaše dotazy.
Věděli jste, že Scormium má unikátní Reporting? V této sekci Vám znovu přiblížíme jak Reporting využit na 100 %
Mini Reporty
Mini Reporty můžeme rozdělit do 3(+1) typů:

Výchozí reporty - tato sekce obsahuje reporty, které jsou vytvořeny týmem Scormium. Nachází se zde ty nejzákladnější reporty.

Veřejné reporty - tento typ mohou zakládat pouze Portal Manažeři. Reporty jsou sdílené se všemi uživateli na portálu. Můžete tedy vytvořit report, který padne na míru vaším lidem.

Soukromé reporty - zde se zobrazují reporty, které jsou pouze vaše. Nikdo jiný k nim nemá přístup a můžete je libovolně spravovat.

Oblíbené reporty - do této sekce si můžete přidat jakýkoliv report kliknutím na hvězdičku v pravém horním rohu každého reportu.

Pro efektivní správu reportů máte možnost si každý report duplikovat, upravit a uložit jako svůj vlastní. Nyní si tedy můžete vytvořit svůj vlastní report, který vyhovuje právě Vám.
Mini Reporty
Vytváření reportů je velmi jednoduché díky krokovému formuláři.

Jednotlivé kroky si popíšeme:

Obecné - zadejte název reportu a typ jaký chcete vytvořit. (např. Veřejný report)

Zdroj - vyberte hlavní zdroj ze kterého se má Reporting sestavit. (např. Uživatelé)

Obsah - když už víte zdroj (Uživatelé), tak si nyní můžete určit, co chcete u zdroje vidět. (např. Kurzy a Události)

Souhrn - tento poslední krok slouží pouze k ověření vašeho výběru.

Tímto jsme vytvořili Veřejný report, ve kterém vidíme Uživatelé a jejich Kurzy s Událostmi.

Reporty, které vytvoříte můžete kdykoliv upravovat, ukládat či mazat. Jejich správa je velmi jednoduchá.
Detail Reportu
Detail Reportingu je rozdělen do dvou sekcí.

Horní část - zde pracujete s akcemi celého Reportu. Úpravy, ukládání, duplikování a export.

Dolní část - samotná tabulka s daty, kterou můžete upravovat za pomocí filtrů a sloupců.

Tabulka zobrazuje Zdroj, který jste si zvolili. Pokud řádek rozpadnete za pomocí šipky vlevo, najdete zde veškerý vámi zvolený Obsah ve formě záložek. Mezi záložkami můžete přepínat a vidíte tím Obsah řádku, který jste si rozpadli.
Filtrace a sloupce
Pro zlepšení vyhledávání informací v tabulce máte možnost si vyfiltrovat výsledky podle specifických požadavků nebo přidat a upravit sloupce.

Filtr - po kliknutí na tlačítko “Filtr” se Vám zobrazí nabídka záložek, ve kterých můžete specifikovat, jaké výsledky chcete vidět. Filtry se dají libovolně kombinovat. Můžete tedy vyfiltrovat skupinu a specifický kurz najednou.

Výběr sloupců - zde si můžete sloupce seřazovat a libovolně zapínat či vypínat. Nabídka sloupců byla v této verzi doplněna.
*Sloupce si můžete měnit pouze tehdy, pokud jste vlastníkem Reportu.

Máme pro Vás tip: Report, který nevlastníte, si duplikujte a budete jeho vlastník - nyní si ho můžete sami upravit.

Abyste si nemuseli filtry a sloupce nastavovat pokaždé znovu, můžete si v horní části kliknout na tlačítko “Uložit stav reportu”. V ten moment se uloží veškeré nastavení Mini Reportu a kdykoliv ho znovu otevřete, tak zde své zobrazení s filtry i sloupci.

S podrobným vysvětlením tohoto modulu Vám může být nápomocný náš Support tým, který Vám pomůže vysvětlit vše, co potřebujete vědět.


Pokud byste měli problémy nebo dotazy ohledně čehokoliv, opět neváhejte a zeptejte se našeho Support týmu, který je ochotný Vám, jakkoliv pomoci s nastavením systému.
23.03
Co se Vám vybaví při slově duben? Apríl, maturity, Velikonoce, Novinky ze Scormia, Scormium je tak úžasné, miluji Scormium, …? Všechna tato slova nám také přišla na mysl, jaká to náhoda.
Nové změny ve… Studiu!?
Jsme si plně vědomi, že Studio nedostává tak častá vylepšení a změny, a proto jsme si řekli, že to změníme. Tedy alespoň teď pro duben… 

Ve Studiu jsme udělali tři změny: 

- Kompletně nové zobrazení pro tvorbu prezentační lekce

- Vylepšené zobrazování testů 

- Vylepšené exporty a zobrazování scale otázky v dotazníků 

Tyto změny proběhly ve Studiu, ale velkou část z nich pocítíte i v Administraci a Akademii. Pojďme si je trošku více rozebrat jednu po druhé.
“Nová” prezentační lekce
Tuto změnu jsme nakousli už v minulých novinkách a nyní si ji můžete sami vyzkoušet.

Tvorba prezentační lekce ve Studiu je nyní mnohem jednoduší díky novému zobrazení. Hlavní změnou je tvoření snímků neboli slides. Ty se nově nacházejí v levé části obrazovky a na pravou jsme umístili nový editor. Rozložení můžete velmi dobře znát například z aplikace PowerPoint. Prezentační lekce se bude dále rozvíjet a vylepšovat.

Pokud máte jakékoliv dotazy nebo najdete nějaký problém ohledně Prezentační lekce, neváhejte se obrátit na naše Scormium Support Centrum.
Zlepšení testů
Zase jsme o kousek vylepšili zobrazování odpovědí testů v Administraci. Nově vidíte kompletně všechny odpovědi nehledě na typ otázky.
Vylepšení dotazníků
Na domovské stránce Akademie lze nově přidat novou sekci – Rozdělané kurzy. V této sekci se uživatelům zobrazují poslední 4 kurzy, které právě studují.
*Tato možnost se dá přidat v nastavení Akademie. Nastavení → Stránky → Hlavní stránka → Zobrazit sekci Rozdělané kurzy
Drobky v Reportingu
Nebyly by to novinky, kdybychom nezmínili Reporting. Tentokrát opravdu v rychlosti.

- Upravené přístupy k filtrům reportingu na základě role (Tuto změnu ani nepocítíte)

- Ve filtru Kurzy najdete novou nabídku pro výběr Studijních cest
 Optimalizace a menší opravy

Velmi brzy se dočkáte velké optimalizace načítání dat.
Díky tajným interním zdrojům jsme získali exkluzivní informaci, že nové načítání předčilo veškerá očekávání. Pojede to tak rychle, že i Vinu Dieselovi z toho budou vlát vlasy! Rychlost načítání je 3 x 10^8 m/s. Pokud tedy počítáme, že se Reporting nachází ve vakuu. Takže je to o něco méně, ale i tak velmi rychlé…
Kolegové
Přidali jsme novou možnost vidět své kolegy v rámci Akademie. Tato funkcionalita je velmi jednoduchá. Pokud je uživatel v dané skupině, uvidí všechny další uživatele ve stejné skupině/struktuře jako své přímé kolegy. 

Toto se například projeví v Akademii v událostech, kde se uživatel jednoduše může podívat na seznam svých kolegů, kteří se také registrovali na událost.

Důležité je samozřejmě tuto funkcionalitu zapnout a správně nastavit.

Nejdříve se musí nastavit jednotlivé skupiny v Administraci. Nově v detailu skupiny najdete záložku “Konfigurace”. Zde najdete zaškrtávací pole, které Vám umožní všechny uživatele v dané skupině/struktuře nastavit jako kolegy.

- V případě zapnutí v Organizační skupině se automaticky celá struktura nastaví jako kolegiální.

- Pokud nastavíte pouze Uživatelskou skupinu jako kolegiální, bude mít toto nastavení jen daná skupina.
Konfigurace karty kurzu
Víme, že úprava Akademií je velmi citlivé téma a každý to preferuje trošku jinak. Nyní Vám dáme možnost si přizpůsobit karty kurzů přesně podle vašich potřeb.

Přidali jsme několik věcí, ale všechny je najdete na jednom místě.
*Tato možnost se dá přidat v nastavení Akademie. Nastavení → Stránky → Karta kurzu

- Nově si můžete nastavit informace v rozích karty, které sami chcete. Nastavení je velmi jednoduché, kde si pouze volíte z nabídky, co v daném rohu chcete zobrazit.

- Gamifikační prvek je taktéž novou věcí, kterou najdete u karty. Po zapnutí této možnosti se bude u karty zobrazovat text “Dokončete kurz jako první a máte odznak”.
*Upozorňujeme, že tento text se zobrazí pouze tehdy, pokud máte na daný kurz navázaný spouštěč gamifikace
 
- Social learning prvky se začínají pomalu objevovat napříč Scormiem. Novým prvkem, který se dá zapnout u karty kurzu je možnost vidět kolik lidí daný kurz dokončilo.
Highlight kurzu a události
Mezi další novinky přidáváme možnost Highlight produktu. Jednoduše nyní budete moci několik kurzů a událostí "vysvítit” pro uživatele v Akademii.
*Tato možnost se dá přidat v nastavení Akademie. Nastavení → Stránky → Hlavní stránka

Tato možnost dokonce nabízí sekvenční vysvícení. Nastavíte počáteční datum a počet dní, po kterém se má produkt přepnout na další v pořadí. Jste tak schopni si nastavit jednorázově dlouhodobou sekvenci a nemusíte měnit produkty ručně.
Nový modul - Budgeting
Tento zcela nový modul je plně zanalyzován a navrhnut naším týmem. Momentálně je ve frontě u vývojářského týmu. Pro lepší představu Vám sdělíme tajné informace z vývoje. Pššt.

Budgeting bude primárně sloužit pro evidenci nákladů spojených se vzděláváním. Celý Budgeting funguje na principu rozdělování virtuálních kreditů do různých typů obálek.

Existují 4 typy obálek: 

- Portálová

- Uživatelská

- Skupinová

- Vlastní

Do těchto obálek jste schopni poslat kredity a přerozdělit Vámi nastavený budget mezi uživatele a skupiny. V obálkách můžete také vytvářet libovolné náklady z těchto kreditů. 

Můžete tak kdykoliv přejít do obálky uživatele a zaevidovat nový náklad (např. na kurzy o které požádal). Částka, kterou jste zadali do nákladu, se mu strhne z jeho zůstatku kreditů, kterými jeho obálka disponuje.
Dodatečné informace k Budgetingu
Dále už je tajná složka s informacemi šifrovaná a nemůžeme Vám tedy poskytnout další informace, ale budeme se Vám příště snažit přinést další podrobnosti. Poslední střípky, co jsme ještě dokázali najít ve složce, jsou uniklé návrhy tohoto modulu…
Studijní cesty 2.0
Ano je to tady. Ani Studijní cesty se tomu nevyhnou. Momentálně probíhají analytické a designové práce na nových a lepších studijních cestách. Rozsah bude podobný jako byl v případě Reportingu 2.0. Nový design, nové funkcionality a příprava na budoucí velké rozšiřování. V tuto chvíli jsme stále na začátku, ale už teď prozradíme, že se můžete těšit na nové typy prvků ve Studijní cestě. Další a podrobnější informace Vám budeme přinášet v dalších novinkách.
Úprava - Kategorie
V našem týmu jsme usoudili, že je potřeba se podívat na zoubek Kategoriím. Chystáme jejich celkovou úpravu a chování, ale nebojte se - myslíme na každého klienta, kterého máme a nová podoba kategorií bude sedět každému.
Reporting
Jak už jsme zde psali, velmi brzy Vám do rukou předáme mnohonásobně rychlejší Reporting. Vy se můžete těšit, pro konkurenci máme kapesníčky.

Optimalizovali jsme veškerá načítání. Především jsme se zaměřili na načítání skupin, které při velkém množství dat bylo trošku pomalejší. Nové načítání je výrazně rychlejší.
Nové možnosti externích kurzů
Doba jde dopředu, my jdeme ještě dál. Aktuálně řešíme nové možnosti a technologie kurzů, které bychom podporovali v našem systému. Novinka, kterou plánujeme podporovat v nejbližší době jsou VR kurzy. Další informace Vám přineseme již brzy.
Menší postupná vylepšování
Scormium je pro nás vlastní dítě, a proto ho musíme postupně učit chodit, jezdit na kole a nakonec i řídit auto. Nechceme nic nechat na náhodě a postupně ho připravujeme na velký roadtrip. Proto pravidelně děláme úpravy, opravy a optimalizace pro ideální vývoj Scormia.
Dokonce i Scormium má nějaké neduhy. Ano, jsme také v šoku…

Opravili jsme chybu, kvůli které se stávalo, že manažer neviděl v reportingu všechny své skupiny.

Opravili jsme chybu, kvůli které se v žádostech nezobrazovaly události bez žádného termínu.

Upravili jsme exporty dotazníků a testů. Nyní se zobrazují jak mají.

Opravili jsme výsledky dotazníků, aby se správně zobrazoval výsledek pro otevřenou otázku.

Opravili jsme chybu, kvůli které se mohl importovat neaktivní uživatel na událost.

Opravili jsme chybu, kvůli které se ve slovenské a francouzské lokalizaci nezobrazovala správně systémová upozornění.

Opravili jsme chybu, kvůli které se špatně zobrazovala správa komentářů u kurzů.

Pokud byste našli jakýkoliv problém nebo jste měli nápad na zlepšení, určitě se ozvěte na Scormium Support Centrum, kde Vám bude odpovězeno na všechny Vaše dotazy.
Věděli jste, že Scormium má díky naším klientům různé varianty názvů?

Setkali jsme se už s: 
- Scornium

- Scronium
 
- Scormum

- Scormam

- Scormumu

- A mnoho dalších… 

Jsme rádi za každého kreativního klienta, který nás takto pobavil. 

V příštích novinkách se zaměříme na Reporting, který si trošku více rozebereme. V příštích novinkách se máte zase na co těšit.

Pokud byste měli problémy nebo dotazy ohledně čehokoliv, opět neváhejte a zeptejte se našeho Support týmu, který je ochotný Vám, jakkoliv pomoci s nastavením systému.
23.02
Přinášíme Vám další novinky, které otřásají samotnými základy Scormia. Držte si klobouky, přichází nový design…
Nový design, nové a silnější Scormium
Pamatujete si na oznámení, že nový design uvidíte v polovině Února Března? Konečně je to tady a dokonce včas, přesně jak bylo psáno… Nového designu administrace si můžete všimnout na první pohled. Největší změnou je určitě levé postranní menu, které změnilo jak svůj vzhled, tak i chování. Nové menu je moderní, ale především škálovatelné pro budoucí rozvoj celého systému. Pevně věříme, že si nové menu rychle oblíbíte.

Pro lepší orientaci byly některé sekce přesunuty.

- Skupiny byly přesunuty k uživatelům

- Události, tutoriály, příručky, dotazníky i testy nově najdete v produktech

Zároveň byly z menu přesunuty všechny akční tlačítka. Nově najdete akční tlačítka nad tabulkami každé sekce. Toto zobrazení by Vám mělo umožnit rychlejší orientaci nad akcemi, které chcete s tabulkou provést.
Další změny najdete napříč celým systémem:

- Nová tlačítka

- Upravené tabulky

- Nabídkové pole

Změny jsou především startovním bodem pro zlepšení uživatelského rozhraní napříč celou administrací. Věříme, že i když si na změny bude muset člověk chvíli zvykat, tak tyto změny jsou tím správným krokem pro zlepšení prostředí Scormia.

Budeme rádi za jakoukoliv Vaší zpětnou vazbu.
Nové varianty událostí
Přidali jsme nové zobrazení pro události. Nově tak můžete vidět stav události jako překrytí obrázku.
*Tato možnost se dá přenastavit v nastavení Akademie. Stránky → Karta událostí → Varianta2
Maximalizace videa
Zase jsme o kousek vylepšili jsme maximalizaci videa v kurzech. Tato úprava se týká pouze kurzů, které jsou vytvořeny ve Scormium Studio.
Nová sekce - Rozdělané kurzy
Na domovské stránce Akademie lze nově přidat novou sekci – Rozdělané kurzy. V této sekci se uživatelům zobrazují poslední 4 kurzy, které právě studují.
*Tato možnost se dá přidat v nastavení Akademie. Nastavení → Stránky → Hlavní stránka → Zobrazit sekci Rozdělané kurzy
Odznaky
Odznaky dostaly drobné vylepšení vzhledu v podobě názvu a datumu získání.
Dotazníky a testy
Díky novému designu jsme mohli vylepšit zobrazování výsledků dotazníků a testů. Nově jsme také aktualizovali export těchto produktů, který je teď mnohem přehlednější.
*Připomínáme, že Dotazníky a Testy najdete nově v sekci Produkty.

Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně Dotazníků či Testů, neváhejte se obrátit na naše Scormium Support Centrum.
"Nenápadná" vylepšení
Úpravy na Scormiu probíhají i za oponou. Ty sice nejsou tak dobře vidět, ale jsou stejně tak důležité jako zbytek. Mluvíme zde o vylepšování back-end prostředí. Optimalizace načítání, autentizace uživatelů, vzájemná komunikace platforem mezi sebou a další úpravy, které pomáhají Scormiu pracovat efektivněji.
Nový modul - Budgeting
Práce na Budgetingu stále intenzivně pokračují. Momentálně Vám nemůžeme poskytnout větší podrobnosti o tomto modulu, ale můžeme prozradit, že nyní se nachází ve fázi analýzy a návrhů. Věříme, že v dalších novinkách už se dozvíte více o tomto modulu.
Reporting
Nadále pokračují práce na reportingu. Momentálně se plánuje úprava a vylepšení kódu, aby byl reporting připraven pro další rozšiřování. Bude se optimalizovat načítání, propočítávání dat a příprava databáze pro další hodnoty.
Vyhodnocování testů
Ve velmi blízké době se můžete těšit na vylepšené vyhodnocování testů. Nově budete moci sami vyhodnocovat i automatizovaně vyhodnocované otázky. Tato funkce se může hodit v případě, že byste chtěli uznat uživateli jinou odpověď či mu k jeho odpovědi připsat komentář.
Prezentační lekce
Další zlepšení se týká po delší době Studia. Nový vzhled a ovládání dostane Prezentační lekce. Hlavní změnou bude tvoření snímků neboli slides. Ty se nově budou nacházet v levé části obrazovky, a naopak vpravo bude nový editor. Toto rozložení můžete velmi dobře znát například z aplikace PowerPoint. Věříme, že tato změna Vám velmi zpříjemní tvoření Prezentačních lekcí.
Nové moduly a vylepšování
Probíhají analytické práce, které moduly a vylepšení budou prioritou pro další vývoj. Další informace se dozvíte v následujících novinkách. Tohle si rozhodně nenechte ujít.

Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně budoucích modulů, neváhejte se obrátit na naše Scormium Support Centrum.
Dokonce i Scormium má nějaké neduhy. Ano, jsme také v šoku…

Opravili jsme chybu, kvůli které se mohlo poslat více notifikací po vytvoření žádosti.

Opravili jsme chybu, kvůli které mohlo nastat, že po zakoupení kurzu v
e-commerce modulu se zobrazoval špatný počet dostupných licencí.

Opravili jsme chybu, kvůli které se mohlo stát, že odemčená událost se stále zobrazovala jako zamknutá.

Pokud byste našli jakýkoliv problém nebo jste měli nápad na zlepšení, určitě se ozvěte na Scormium Support Centrum, kde Vám bude odpovězeno na všechny Vaše dotazy.
Věděli jste, že Scormium má Žádosti? Tato funkcionalita se Vám může hodit jako forma toho, jak uživatelé mohou zasílat žádosti o kurzy a události přímo z Akademie. Potřebují něco mimo Scormium? Není problém, stačí si zvolit nespecifikovanou žádost a dopsat vše potřebné.

Žádosti je modul, který umožňuje uživatelům v Akademii požádat o cokoliv. Žádost se odesílá na nadřízeného uživatele nebo na Request Managera, který má přístup ke všem žádostem. Pro zjednodušení komunikace mezi žadatelem a schvalovatelem je zde možnost použít jednoduchý chat u každé žádosti.
S nastavením tohoto modulu Vám bude nápomocný náš Support tým, který pomůže modul nastavit a vysvětlit podrobnosti.

Pokud byste měli problémy nebo dotazy ohledně čehokoliv, opět neváhejte a zeptejte se našeho Support týmu, který je ochotný Vám, jakkoliv pomoci s nastavením systému.
23.01
Konečně jsou Vaše oblíbené novinky zpět, a dokonce s novým konceptem. Nejednomu člověku se tají dech z toho, co vše tento rok přinese, proto už neztrácejme čas a jdeme na to.

V rychlosti vysvětlíme, co se tady v novinkách mění.
Celé novinky budou pomyslně rozděleny do sekcí. Tyto sekce budou pokrývat to nejdůležitější a v každé budou vypsány podrobnosti, tak jak jsme psali dříve.

Změny
V této sekci najdete všechny změny, se kterými se budete nově ve Scormiu setkávat. Dozvíte se, co se změnilo a jak změna funguje.

Scormium Lab
Tahle sekce slouží pro nedočkavé. Zde se dozvíte, na čem Scormium Tým pracuje a na co se můžete v budoucnosti těšit.

Bug Fix
Ano, ani Scormium není dokonalé. Jsme z toho v šoku stejně jako Vy. Zde se dozvíte, co vše bylo opraveno.

Věděli jste, že?
Neobjevená zákoutí Scormia, do kterých se dosud nikdo nevydal či rady a tipy. To vše se dozvíte.

Dalšími prvky, které se Vám budou hodit pro lepší orientaci v novinkách je barevné rozdělení. Jednotlivé texty budou mít na začátku barevnou tečku. Tečka Vám bude naznačovat, které oblasti ve Scormiu se to týká.

Administrace

Akademie

Studio

Posledním prvkem je shrnutí celého Release Notes. Víme, že novinky si určitě tuze rádi pročítáte až do konce, přesto Vám vždy budeme dávat na začátek souhrn toho nejdůležitějšího, co se stalo.
Infografika
Pro lepší přehlednost o tom, co uživatelé vlastně studují jsme přidali infografiku do detailů všech Kurzů a Událostí v Akademii. Infografika pomůže k rychlejší orientaci, a také řekne uživateli, zda za daný kurz dostane certifikát nebo odměnu z gamifikace.
Sticky “přišpendlena” hlavička
Nově uvidíte “přišpendlenou” hlavičku v Akademii. Při posouvání na stránce se Vám bude horní hlavička přichytávat a Vy tak budete mít přístup do všech sekcí ať jste zabrouzdali, jakkoliv daleko.
*Tato možnost se dá vypnout v nastavení Akademie.
Systémový uživatel
Možnost zakliknout uživatele jako systémového byla přesunuta z detailu uživatele do administračního prostředí Scormium Týmu. Nově tak může systémového uživatele nastavit pouze a jen člen týmu Scormium. Bylo tak učiněno z důvodu bezpečnější a přehlednější správy portálu.

Pokud byste měli jakékoliv dotazy k této úpravě, neváhejte se obrátit na naše Scormium Support Centrum.
Vylepšení reportingu
Reporting opět prošel pravidelnými úpravami pro zlepšení zobrazování a výpočet dat. Reportingu se věnujeme průběžně a vždy, kdy to jen jde.
"Nenápadná" vylepšení
Úpravy na Scormiu probíhají i za oponou. Ty sice nejsou tak dobře vidět, ale jsou stejně tak důležité jako zbytek. Mluvíme zde o vylepšování back-end prostředí. Optimalizace načítání, autentizace uživatelů, vzájemná komunikace platforem mezi sebou a další úpravy, které pomáhají Scormiu pracovat efektivněji.
Přechod na Vue3
Víme, že to nemusí znít tak epochálně na první pohled, ale, co když Vám řekneme, že díky tomu uvidíte redesign administrace Scormia? To už zní určitě zajímavěji.

Změny uvidíte pravděpodobně už v příštím updatu a my Vám tady alespoň nastíníme, čeho všeho se to bude pro začátek týkat.

Postranní menu - postranní menu je tak trošku bubák, co nás už dlouho straší, a proto jsme se ho rozhodli zbavit. Nové menu bude moderní, svěží a připravené na budoucí rozšiřování Scormia.

Akční tlačítka - tato tlačítka byly nestandardně umístěny v právě tomto strašidelném menu, tohle se už nadobro změní. Akční tlačítka nově najdete pouze nad tabulkami. Jde o mnohem běžnější zobrazení, a proto věříme, že nyní pro Vás bude ovládání intuitivnější.

Tabulky - tato část prošla menším redesignem zobrazování. Funkce tabulek budou časem ještě vylepšovány o lepší možnosti filtrace, ale to třeba zase příště.

Komponenty - napříč administrací postupně uvidíte i nové komponenty, které budou časem doplňovány do celého systému.

Nové zobrazení ještě není zcela kompletní a jde pouze o začátek redesignu. Postupem času uvidíte nové tabulky, nové komponenty, náhledy detailů nebo například i nový dashboard.
Tyto změny jsou poměrně razantní, a proto je chceme dávkovat postupně, aby si ně všichni s jistotou zvykli.
Reporting
Nadále pokračují práce na reportingu. Momentálně se plánuje úprava a vylepšení kódu, aby byl reporting připraven pro další rozšiřování. Bude se optimalizovat načítání, propočítávání dat a příprava databáze pro další hodnoty.
Nový modul - Budgeting
Dalším modulem, který bude nyní vyvíjen je modul Budgeting. Modul je momentálně na samotném počátku vývoje, tudíž pro Vás nemáme zatím podrobnější informace.

Budgeting bude sloužit primárně pro sledování nákladů na vzdělávání. Bude možné nastavovat uživatelům jednotlivé budgety, nastavovat náklady na události, a to vše pak sledovat v reportingu.

Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně tohoto nebo budoucích modulů, neváhejte se obrátit na naše Scormium Support Centrum.
Dokonce i Scormium má nějaké neduhy. Ano, jsme také v šoku…

Opravili jsme chybu, kvůli které se nemusely aktualizovat
hodnoty DPH v e-commerce modulu.

Opravili jsme chybu, kvůli které bylo možné založit uživatele bez
zadání výchozího jazyka.

Opravili jsme chybu, kvůli které se zobrazovaly dvě nabídky
akce přes sebe. • Opravili jsme chybu, kvůli které se mohlo stát, že se studijní cestě špatně počítal průběh.

Opravili jsme chybu, kvůli které se stávalo, že nešlo otevřít úvodní video na domovské stránce.

Opravili jsme chybu, kdy určité prohlížeče měly problém v překrývání modálních oken.

Upravili jsme globální classes v Akademii pro lepší optimalizaci a úpravy.

Upravili jsme zobrazování nezveřejněných termínů událostí v reportingu.

Pokud byste našli jakýkoliv problém nebo jste měli nápad na zlepšení, určitě se ozvěte na Scormium Support Centrum, kde Vám bude odpovězeno na všechny Vaše dotazy.
Věděli jste, že Scormium má Doporučené kurzy? Tato funkcionalita se Vám může hodit jako nenásilná forma toho, jak uživatelům ukázat, co vše si ještě mohou dostudovat k tématu.

Doporučené kurzy uživatel vidí v Akademii v detailu kurzu a může tak jednoduše přejít na kurzy ze stejného tématu jedním klikem.
Nastavení je velmi jednoduché. Stačí přejít v administraci do detailu kurzu, zvolit záložku "Doporučené produkty" a tam už jen přidat kurzy, které chcete, aby se zobrazovali uživatelům v rámci daného kurzu.

Pokud byste měli problémy nebo dotazy ohledně Doporučených kurzů, opět neváhejte a zeptejte se našeho Support týmu, který je ochotný Vám jakkoliv pomoci s nastavením systému.
22.11
Web
­Volno, vánoční pohoda, Nový rok, … už jen chvilka. Naštěstí víme o něčem ještě mnohem lepším. Máme update. Update který Vám přinese Reporting 2.0
*A další úpravy
✅ Reporting 2.0
Nejdříve troška dramatu. Pokud nejste fanoušky srdceryvných příběhu o tom jak se z obyčejného reportingu stane hrdina e-learning světa, přeskočte prosím tuto část…
Na reportingu jsme pracovali velmi intenzivně. Dohadování se, překreslování návrhů, testování a znova… (3x). Vše to za to stálo. Náš tým je přesvědčený, že jsme vytvořili Reporting, který předčí veškerá očekávání. Rozhodli jsme se tuto změnu dávkovat postupně Vám, ale i našemu týmu. V tomto updatu najdete například Report dashboard, vytváření reportů, soukromé reporty…asi nastal čas si to vše rozpadnout dopodrobna.
Reporting - Dashboard
Nejčastěji jsme slýchali, že Reporting je moc složitý, těžkopádný a nepřehledný. To byl tedy hlavní úkol k zlepšení. Řešení? Mini reporty. Nově najdete v sekci Report nový dashboard, který obsahuje 3(+1) sekce s těmito Mini reporty.

- Výchozí reporty - tato sekce obsahuje reporty, které jsou vytvořeny týmem Scormium. Nachází se zde ty nejzákladnější reporty.

- Veřejné reporty - tento typ mohou zakládat pouze Portal Manažeři. Reporty jsou sdílené se všemi uživateli na portálu. Můžete tedy vytvořit report, který padne na míru vaším lidem.

- Soukromé reporty - zde se zobrazují reporty, které jsou pouze vaše. Nikdo jiný k nim nemá přístup a můžete je libovolně spravovat.

- Oblíbené reporty - do této sekce si můžete přidat jakýkoliv report kliknutím na hvězdičku v pravém horním rohu každého reportu.

Pro efektivní správu reportů máte možnost si každý report duplikovat, upravit a uložit jako svůj vlastní. Nyní si tedy každý uživatel může vytvořit svůj vlastní report, který vyhovuje právě jemu.
Vytvoření Mini Reportu
Když už víte jaké typy reportů existují je načase si vysvětlit jak je vytvářet. Vytváření reportů se velmi zjednodušilo díky krokovému formuláři. Jednotlivé kroky si popíšeme.

- Obecné - Zadáte název reportu a typ jaký chcete vytvořit. (např. Veřejný report)

-
Zdroj - Vyberte hlavní zdroj ze kterého se má Reporting sestavit. (např. Studenti)

-
Obsah - Když už víte zdroj (Studenti) nyní si určíte, co chcete u zdroje vidět. (např. Kurzy a Události)

-
Souhrn - tento poslední krok slouží pouze k ověření vašeho výběru.

Tímto jsme vytvořili Veřejný report ve kterém vidíme Studenty a jejich Kurzy s Událostmi. Reporty, které vytvoříte můžete kdykoliv upravovat, ukládat či mazat. Jejich tvorba je velmi jednoduchá. Pokud byste si vše nepamatovali, nevadí. Víme, že správa takto robustního systému není jednoduchá, proto nově přidáváme vysvětlivky a informace, které Vás vždy ubezpečí v tom, co děláte. Teď už jen zbývá vyzkoušet vytvořit vlastní report.
Reporting - Detail
Nejzásadnější změnou která proběhla v Reportingu je definitivně vnoření pouze do dvou úrovní. Pokud si pamatujete správně, tak ve starém Reportingu jste se mohli vnořit několikrát v rámci jednoho záznamu. To už v novém Reportingu nedokážete.
Tato funkce byla upravena pouze na druhou úroveň ve které se můžete přepínat v rámci záložek. Úprava byla nutná pro zjednodušení a především pro lepší přehlednost v tabulce. Díky této změně jsme dosáhli toho, že v rámci jednoho Reportu jste schopni vidět u uživatele všechny dostupné informace pouze překlekáváním záložek.
V horní části reportu si můžete všimnout…vlastně skoro ničeho. Ano je to tak, horní část jsme velmi pročistili a najdete zde opravdu jen to nejdůležitější. Primárně zde můžete filtrovat tabulku díky filtraci, která se už objevila v předchozích updatech. V pravé horní části najdete nová akční tlačítka pro úpravu, duplikování, uložení změn a export dat.
Reporting - další plány
Reporting 2.0 je hotov. Ale už máme plány na Reporting 2.1, 2.2, 2.3 … určitě Vám nemůžeme říct, co vše je ještě v plánu. Ale můžete se určitě těšit na tyto vylepšení:

- Sdílení soukromých reportů

- Dashboard uvnitř detailů reportů

- Vizuální vylepšení detailů reportů

- Plánované exporty reportů

- Mnoho dalšího…

Pro další plány s reportingem určitě vyhlížejte další novinky.

Toto bylo převážně to základní pro orientaci v novém reportingu. Víme, že tato změna je jedna z největších, co zatím proběhla a jsme si vědomi, že to může být hodně informací najednou. Prosíme tedy zdrženlivost a trpělivost s učením se všech těchto změn. Věříme, že tato změna zásadně změní používání Reportingu k lepšímu a proto teď budeme rádi za každý Váš názor, výtku, ale třeba i chválu.
✅ ­Úpravy Akademie
Jak už jsme psali v minulých novinkách, změny na Akademiích pomalu a jistě probíhají, tak aby se změny nedotkli unikátních designu, ale přesto pomohli uživatelům se cítit lépe na Akademiích.
✅ ­Doporučené kurzy
Nově zobrazujeme doporučené kurzy uvnitř detailů v Akademii. Doporučené kurzy můžete nastavit v LMS u každého kurzu.
✅ ­Úprava zobrazení detailu
Nyní najdete průběh dokončení a datum dokončení kurzu přímo pod názvem v detailu. Zároveň jsme popis posunuli pod obrázek
✅ ­Opravy bugů a vylepšování
Dále jsme opravili několik bugů a postupně vylepšujeme jednotlivé komponenty na nejnovější verzi Vue.js 3. Postupně budete tyto komponent nacházet napříč celým Scormiem.
Co se chystá?
Vylepšování a plánování
­V novém roce plánujeme vylepšení těchto novinek. Momentálně Vám ještě nemůžeme prozradit, co přesně se chystá, ale už v Lednu dostanete Nové novinky. Tento koncept se nám samotným velmi líbí a chtěli bychom ho posunout zase o level výš. Věříme, že Scormium novinky budete odebírat i v příštím roce a budete se těšit na pravidelnou dávku informací o Scormiu.

Co se týče vývoje, tak podrobné informace na co se těšit v roce 2023 Vám přineseme v prvních novinkách hned v Lednu ve kterých se budeme právě věnovat novému konceptu těchto zpráv a co můžete očekávat. Jediné, co můžeme prozradit je to, že ze začátku roku se můžete těšit na nově upravené komponenty napříč LMS. Bude se Vám to líbit.
22.10
Web
Konec roku nás nezastaví. Jedeme na 120%
✅ Zamykání a odemykání
Naprosto novou funkcionalitou ve Scormiu se stává Odemykání a zamykání. Princip je velmi jednoduchý. Kurz nebo událost dokážete zamknout všem uživatelům v Akademii, ti pak následně nemají přístup k jejímu obsahu, dokud kurz nebo událost opět neodemknete.Ale tím rozhodně nekončíme. Pokud jste poctivě četli všechny novinky, určitě víte, že máme modul žádosti, který perfektně funguje s touto novou funkcionalitou. Uživatele tedy mohou požádat o přístup do zamčených kurzů a událostí, těm je následně přiřadíte a je to. K obsahu se dostanou pouze uživatelé, kterým jste kurz přiřadili nebo na termín události registrovali.
Toto je pouze počátek této funkcionality. Chystáme mnohá rozšíření, jako je například: časové nebo podmíněné odemykání/zamykání. Ale to zase až někdy příště…
✅ Úprava skupin
Nasazení nových skupin proběhlo úspěšně a bez žádných problémů! Už teď máme vymyšlené další vylepšení pro tyto skupiny, aby se Vám s nimi pracovalo ještě lépe. Budeme dělat vše, abyste je už v příští aktualizaci mohli vidět. Pro rekapitulaci Vám zde sepíšeme změny, které na Skupinách proběhly:

- Změnili jsme nejen chování skupin, aby se propisovali všechna data ze spodních skupin do vrchních, ale také jsme změnili jejich celkový vzhled.

- Používáme dva typy skupin a to: Organizační skupina a Uživatelská skupina.

- Do organizační skupiny můžete přidat pouze další organizační skupiny nebo skupiny uživatelů. Každý kurz přiřazený do této skupiny bude automaticky přiřazen všem uživatelům v její struktuře.

- Do uživatelské skupiny můžete přidat pouze uživatele.
Každý kurz přiřazený do této skupiny bude automaticky přiřazen pouze jejím uživatelům.
✅ ­Přidání vlastností
Scormium roste a s ním roste i počet informací, které můžete vidět. Rozhodli jsme se Vám to ulehčit infografikou, kterou nyní najdete u kurzu a událostí.
✅ ­­Úpravy na Akademiích
Jsme si plně vědomi, že Scormium není jen a pouze administrační prostředí, ale že dokonce i ta větší část uživatelů právě konzumuje kontent. Rozhodli jsme se tedy postupně vylepšovat Akademii. Víme, že každý náš zákazník má unikátní vzhled Akademie a ten rozhodně nechceme ničím narušit. Naším cílem je právě vylepšit společné prvky. Například hodnocení, které bude nově mnohem přesněji vyjadřovat jak je moc kurz oblíbený, komentáře pro lepší přehled nad komunikací nebo celkový vzhled informací o kurzu pro uživatele. Věřte, že o všech změnách, které pro Vás plánujeme bychom vydali celou knižní sérii a proto chceme radši začít pomalu a pečlivě, ať to stojí za to. Některé malé úpravy už přišli v této aktualizaci, tak se na to podíváme.
✅ ­Hodnocení
Hodnocení má nyní jednoduší design a zobrazuje se v levém horním rohu kurzů i událostí. Napříč celou Akademií.
✅ ­Připnuté soubory u kurzu
Nově můžete ke kurzu přidávat potřebné materiály ke stažení. Uživatel si nyní může stáhnout například PDF, které mu pomůže s vystudováním kurzu.
✅ ­Filtrace - Moje kurzy
Ve sekci se svými přiřazenými kurzy jsme vylepšili možnosti filtrování skrze kategorie. Nově můžete tak označit více kategorií najednou.
✅ ­Nové zobrazení účastníků
Pro zjednodušení jsme se rozhodli zobrazovat jinak seznam účastníků na události. Po kliknutí na počet uživatelů se zobrazí celý seznam zúčastněných.
✅ ­Úpravy a opravy
Doplnili jsme několik lokalizací, opravili bugy a udělali další menší úpravy pro zlepšení studia v Akademii. Další vylepšení už se pomalu dostávají do rukou našich programátorů a myslíme si, že budete velmi příjemně překvapeni.
Mobilní aplikace
✅ ­­­Dummy obrázky
Dodali jsme Dummy obrázky do mobilní aplikace. Ve zkratce pokud nemáte nastavený žádný obrázek u produktu, nebudou se zobrazovat bílé prázdné obrázky, ale nahradí je naše univerzální.
✅ ­­­Změna profilovky
Když už jsme u změny obrázku, nově si můžete v mobilní aplikaci změnit profilovku. Věřte, bude se to hodit do další novinky.
✅ ­­­Leaderboard
Leaderboard prošel menší úpravou v načítání uživatelů. Nyní se Vám nenačtou všichni uživatelé najednou, ale pouze prvních 20. Nechybí zde možnost načíst další uživatele. Změna profilovky nebyla nikdy důležitější, chcete přece být vidět v prvních 20.
✅ ­­­Dvoufaktorové ověření
Pro zlepšení zabezpečení přihlášení v rámci Vaší organizace jsme přidali možnost dvoufaktorového přihlášení. Pro používaní dvoufaktoru si ho nejdřív aktivujte na webové Akademii.
Co se chystá?
Dokončení, vylepšení, plánování
­Do konce roku pro Vás chceme připravit, co nejvíce aktualizací dokážeme. Můžete se těšit na úpravy na Akademiích, ještě lepší skupiny, postupný přechod na novější technologie Vue.js a dokonce i první fázi nového Reportingu.Ve Scormiu se plně věnujeme vylepšování a posouvání Scormia na novou úroveň a na příští rok toho pro Vás chystáme ještě mnohem víc. O tom, co všechno se chystá se rozepíšeme v příštích a zároveň posledních novinkách tohohle roku.
Reporting - update
Na reportingu pracujeme dnem i nocí. Víme, že je to velmi důležitá část celého Scormia a proto je to i naše priorita číslo jedna. Jak jste mohli číst v předchozích novinkách, reporting projde masivním předěláním od designu až po jeho logiku.
Stále je tam hodně práce, ale s hrdostí můžeme prozradit, že první fázi nového reportingu dodáme ještě tenhle rok!
Reporting patří k jedné z nejvíc komplexních úprav ke kterému se náš tým kdy dostal, proto si chceme být jistí každým krokem, návrhem i kódem, který uděláme. Děkujeme za trpělivost a pochopení. Reporting, který Vám dodáme překoná veškerá očekávání.
22.09
Web
­Úspěšně jsme nasadili první verzi propojení LMS a Studia a od této chvíle budou některé úpravy ve Scormiu jednodušší a konečně proveditelné.Můžete se těšit na správu rolí, certifikáty, snadnější tvorbu obsahu a přehlednější rozhraní.
✅ Logika skupin
Změnili jsme chování skupin, pro přehlednější reporting. Stručně řečeno, všechna data ze spodních skupin jsou propisována do horních skupin. Změníme také UI skupin. Níže si můžete prohlédnout předběžný návrh designu.
✅ Filter v událostech a tagy
Do detailu události jsme přidali filtr pro typ termínu (online nebo prezenční) a barevný tag pro snadnější orientaci.
✅ Úprava filtru v reportingu
Prošli jsme všechna nastavení reportingu a sloučili je do jednoho filtru. Nyní budete moci filtrovat vše z jednoho místa.
✅ ­­Export podskupin v reportingu
Vylepšili jsme export podskupin v reportingu do Excelu. Od této chvíle bude export respektovat i vnoření do podskupin.
✅ ­Nadřízený a podřízený
Provedli jsme úpravu, aby nadřízený viděl i své nepřímé podřízené. Přidali jsme také možnost filtrování dle nadřízeného u uživatelů i v reportingu.
✅ ­Filtrace - reporting
Pomocí nového filtru budete moci filtrovat například konkrétní kurz nebo kategorii a všechna data v reportingu se podle toho přepočítají.
✅ ­Přidávání a odebírání uživatelů ze skupin
Máte více označených uživatelů najednou a chcete je hromadně přiřadit nebo odebrat ze skupin? Přidali jsme ukazatel, kolik z označených uživatelů je ve které skupině.
✅ ­Bug fixy
Při přidávání nových funkcionalit do Scormia se musíme zastavit a vrátit se k věcem, které potřebujeme opravit. Opravili jsme načítání kategorií, problém s neaktivními uživateli v události nebo úpravy zobrazení a mnoho dalšího.
Mobilní aplikace
✅ ­­­Příručky
Stejně jako jsme přidali tutoriály, přidali jsme také příručky. Nyní si budeme moci dokumenty prohlížet i v mobilní aplikaci.
✅ ­­­Řazení a filtrace
Přidali jsme možnosti filtrování podle tagů, kategorií a dokonce i řazení podle názvu nebo data přidání.
✅ ­­­Uložený jazyk
Když se do akademie přihlásíte prostřednictvím mobilní aplikace, načte se váš výchozí jazyk, a po změně jazyka si aplikace zapamatuje vaši volbu.
✅ ­­­Bugy a optimalizace
Optimalizovali jsme načítání dat a opravili další chyby a nedostatky.
Co se chystá?
Reporting
Neustále pracujeme na zlepšování reportingu, od jeho optimalizace až po zjednodušení jeho používání. Díky změnám zmiňovaných výše jsme zase o krok blíže k této velké úpravě. Níže Vám poskytujeme náhled na několik obrázků, jak by nový reporting mohl vypadat.Můžete se těšit na jednodušší rozhraní s přednastavenými reporty spolu s novým nástrojem pro tvorbu reportů, plánovanými exporty nebo dokonce zjednodušenými reporty přímo v Akademii, kde mohou vedoucí uživatelé vidět své podřízené. Chystáme mnoho dalšího na co se můžete těšit.
22.08
Web
✅ ­Nový editor
­Již v minulých novinkách jsme zmínili, že do Scormium Studia budeme přidávat nový editor pro obsahovou lekci. Tvrdá práce se vyplatila a již máme nový Editor naimplementován! Vytváření kurzů nyní bude jednodušší, intuitivnější a bude se s ním lépe pracovat.
Editor je aktuálně pouze pro obsahovou lekci, ale v v budoucnu ho plánujeme rozšířit i do certifikátů, prezentací a testů.
Editor je samozřejmě stále ve vývoji, takže budeme rádi za jakoukoli zpětnou vazbu ve formě nápadu, vylepšení nebo nahlášení problému.
Všechny stávající lekce se stále budou moci editovat ve starém editoru ale nové lekce se budou vytvářet pouze v novém.
✅ Propojení LMS a Studia
Úspěšně jsme nasadili první verzi propojení LMS a Studio do testovacího prostředí a bude se aktivně testovat.
✅ E-mailové šablony
Nově si budete moci přizpůsobit šablonu na resetování hesla, která již není jen v angličtině.
✅ Help Button
Do pravého dolního rohu jsme přidali help button, ve kterém najdete odkaz na náš support center, poslední novinky a do budoucna interaktivní prohlídku nebo odkaz na naši znalostní databázi.
✅ ­­Jednodušší navigace
Uživatelé, kteří mají přístup do Studia, se už nebudou muset přihlásit do Studia skrz LMS ale po kliknutí na svůj profil v Akademií najdou tlačítko pro přihlášení.
✅ ­Velikost nahraných souborů
Používáte tutoriály nebo máte nahrané video na domovské stránce v Akademií? Nyní budete moci nahrát soubor mp4 i s velikostí 100 MB
✅ ­Defaultně předvybraný filtr na řazení v Akademii
V minulém updatu jsme přidali možnost řazení produktů. Nyní si budete moci v nastavení Akademií nastavit, které řazení bude pro jakou část Akademie předvybrané.
Mobilní aplikace
✅ ­­­Optimalizace
Optimalizovali jsme načítaní kurzů v sekci Moje Kurzy. I při větším počtu se budou načítat rychleji.
✅ ­­Tutoriály
Přidali jsme novou sekci a to sekci Tutoriály. Nyní si budete moci pustit tutoriály i přes mobilní aplikaci Scormium.
Co se chystá?
Layout
Naposledy jsme Vás překvapili novým rozložením detailu prvků, kdy jsme se zbavili pravého postranního panelu. Nyní se chystáme provést další úpravu layoutu a to, že budeme měnit levé menu a všechny akční tlačítka budeme přesouvat do horní lišty. Budeme pak schopní přidávat tlačítka na hromadné akce a zase se o krok přiblížíme novému Scormiu 2.0.
xAPI & CMI5
SCORM technologie stárne a doba, kdy jsme dokázali u kurzů sledovat pouze počátek, konec a jestli je dokončený, přichází ke konci. Snažíme se jít s dobou a proto jsme se rozhodli vydat cestou xAPI a CMI5 technologie. Je to technologie stejná jako SCORM, ale umožní nám zpracovávat o mnoho víc informací o kurzu jako například čas strávený v lekci, pohyb uživatele v kurzu, přesné odpovědi na otázky bez použití našich testů nebo dokonce i vloženou gamifikaci. Započala u nás analýza a implementace této technologie, abychom Vám ji dokázali doručit co nejdříve.
Budoucí rozvoj Scormia
Scormium chceme posouvat stále dál a spolu s tím přicházejí i nové výzvy v podobě nových modulů jako jsou například certifikáty, dotazníky, budgeting nebo dokonce talent & skill. Aktuálně u nás probíha analýza těchto modulů, abychom je dokázali zpracovat a následně vyvinout v co nejlepší kvalitě a největším rozsahu.
22.07
Web
✅ ­Postranní menu
Scormium bude postupně dostávat druhou tvář Scormium 2.0 a jako první krok k této změně jsme se zbavili postranního panelu, který reprezentoval primárně detaily uživatelů a produktů, a nahradili jsme ho detailem, který bude přes celou obrazovku.
✅ Detail studenta
Spolu s novým detailem, jsme přidali i nový prvek a to “Poznámky” u studenta. Budete si pak moci zapsat personalizovanou poznámku ke každému studentovi.
✅ Optimalizace
Víme, že při větším množství dat, můžou některé operace trval déle než by bylo žádoucí. Proto jsme urychlili přidávaní studentů do skupin a přiřazování kurzů a to 10x!
✅ Nahrávání Scormových balíčků
Optimalizovali jsme nahrávaní a nahrazování Scormových balíčků a přidali jsme nové chybové hlášky. Nyní se i větší balík bude moci nahrát a v případě, že balíček je chybný, Vás na to Scormium upozorní.
✅ ­­Průvodce
Nové uživatelé přivítá ve Scormiu interaktivní prohlídka, která je provede celým systémem a díky které bude uživatel obeznámen s jeho funkčností. Prohlídka bude v časti Akademie, tak i v LMS. Danou prohlídku budeme postupně doplňovat a kategorizovat a její oficiální spuštění bude každou chvíli!
✅ ­2FA
Jelikož nám záleží na Vašem soukromí a bezpečnosti, pracovali jsme na možnosti nastavit si dvoufaktorovou autentifikaci. Tahle úprava je předpřipravená a můžete očekávat její plné spuštění v nejbližších týdnech.
✅ ­Vyhledávání v Akademii
Do globálního vyhledávání v Akademii jsme přidali vyhledávání i skrze Události.
✅ ­Změna řazení produktů
Nyní si budete moci v Akademii seřadit kurzy, události, tutoriály a příručky a to podle nejnovější, nejstarší, A-Z nebo Z-A.
✅ ­Navigace
Do LMS jsme přidali jednoduchou navigaci, díky které se jednoduše dostanete do Akademie nebo do Studia.
Mobilní aplikace
✅ ­­Notifikace
Jednou z posledních funkcí, která nám chyběla v mobilní aplikaci byla notifikace. Proto jsme se věnovali jejich dokončení. Později je budeme vylepšovat o tzv. push notifikace
✅ ­Události
Vyhledávání, filtrace, výběry termínů nebo vylepšení layoutu a další. To jsou věci, které jsme přidali do modulu Události.
✅ ­Vylepšení
Pro příjemnější používaní jsme optimalizovali několik obrazovek a odstranili bugy.
Co se chystá?
­Aktuálně se vývoj Scormia trochu zpomalil a to z několika důvodů. První důvod je ten, že každou úpravu kterou ve Scormiu děláme, současně přepisujeme do nejnovější verze .NET 6. Díky tomuto kroku půjde Scormium s nejnovější technologii a bude pracovat o něco rychleji.
Schvalovací workflow
Ve Scormiu bude první verze nového modulu Schvalovacího workflow, díky kterému budou moci Vaši zaměstnanci, klienti a partneři, požádat o kurz, termín události nebo i osobní žádost. Všechny žádosti budou chodit přímému nadřízenému žadatele nebo na novou roli tzv. request manažera. V dalších týdnech budeme na novém modulu nadále pracovat a vylepšovat.
Reporting
Komplexní reporting je jednou z hlavní části Scormia a je to právě funkcionalita, kterou se lišíme od konkurence. Víme, že jeho ovládáni může být někdy problematické a tak jsme se rozhodli ho vylepšit!Nový reporting budete moci očekávat v blízké době.
Propojení LMS a Studio
Ti kteří jsou s námi dlouho, určitě vědí, že jsme několikrát vzpomínali, že aby něco šlo, tak potřebujeme propojit naše 2 aplikace LMS a Studio. Poslední 4 a půl měsíce byly náročné, ale v nejbližších dnech budeme testovat prvotní verzi tohoto propojení. Otevíráme si tak dveře, ke dalším možnostem jako je například jednodušší tvorba kurzů, spravování portálu nebo i certifikátů.
22.06
Web
✅ Studijní cesty
Potřebujete do stávající studijní cesty přidat kurz či událost? Žádný problém! Studentům s touto cestou se automaticky přepočítá jejich pokrok.
✅ Notifikace
Do emailových šablon jsme přidali placeholder pro příjemce emailu – můžete tak rozlišit kdo email dostává (například lektor - %RecipientFullName%) a jakého studenta/uživatele se týká obsah (%StudentFullName%)
✅ Velikost SCORM balíčku
Navýšili jsme kapacity pro upload SCORM balíčků. Můžete tedy nahrávat i opravdu velké kurzy.
✅ Povinné kurzy
Studenti vidí ve studijní cestě všechny povinné kurzy. Ty, které ještě nedokončili se zobrazují, pro lepší přehlednost, jako uzamknuté. A nyní to stejně uvidíte i Vy v Reportingu.
✅ ­Lokalizace
Vyladili jsme lokalizaci napříč celou Scormium platformou, kterou budeme pravidelně aktualizovat.
✅ Odkazy
Po odeslání odkazu na kurz či událost se po přihlášení zobrazí odkazovaný produkt, nikoliv Home page.
Mobilní aplikace
✅ ­Layout
Při přihlašování do mobilní aplikace se občas stalo, že klávesnice překryla přihlašovací okno. To už jsme napravili.
✅ ­Filtrace
Vyhledávání a filtrace v Kategoriích  i Událostech funguje stejně jako ve webové verzi.
✅ ­Termíny
Rozšířili jsme u Událostí množství informací o konkrétních Termínech. Nyní uvidíte jak datum, tak čas i výběr Místa. Při výběru Místa konání se automaticky aktualizuje nabídka dostupných Termínů.
22.05
Web
✅ Registrace studenta
Můžete si zvolit jaké dokumenty či texty musí student odsouhlasit při registraci do portálu. Využít je můžete například pro Podmínky užití, souhlas se zpracováním osobních údajů apod.
✅ Certifikáty
Mají vaši studenti už certifikáty z jiných kurzů? Nahrajte je do Scormia a mějte je tak přehledně na jednom místě. Kapacitu na počet certifikátů u studenta máte neomezenou.
✅ Nastavení e-mailů
V Nastavení emailů si můžete sami vyplnit jaké jméno či název se zobrazí jako odesílatel notifikací. Studenti tak budou mít lepší přehled ve svých emailech.
✅ E-commerce
Vylepšili jsme všechny funkce e-commerce modulu: generování faktur, nastavování cen kurzů či eventů a přidali další možnost platební brány - Comgate. Přidala se tak k GoPay, ČSOB a GP Webpay.
✅ Reporting
Odstranili jsme nevyužívané sloupce a naopak přidali údaj o roli uživatele. Jednoduše si tak vyfiltrujete třeba supervizory. Svoje filtry si můžete uložit a mít k nim tak přístup z jakéhokoliv zařízení.
✅ Dokončení kurzu
Kliknul student na jiné tlačítko než měl nebo zapomněl kurz otevřený v panelu prohlížeče? To nevadí. Scormium mu odstudovaný čas i postup kurzem uloží.
Mobilní aplikace
✅ Studijní cesty
Přesně tak, jak je znáte z webové appky, jsou teď i ve Vašem telefonu
✅ Přihlášení
Pokud máte nastavenou možnost přihlášení do Scormia pomocí SSO, přihlásíte se tak i v mobilní verzi.
✅ Podpora
Mobilní verze Scormia nabízí Support Center - můžete tak své náměty a připomínky napsat přímo z aplikace.
22.04
Nově zapracované funkce
✅ Reporting
Nově si můžete v Reportingu zobrazit Události. Stačí pouze v Řádcích vybrat Události a hned vidíte všechny užitečné informace. Potřebujete vidět účastníky Události? To není problém! Přidejte do Řádku Studenty a vidíte všechny účastníky.

Dále Reporting proběhl menšími úpravami pro zlepšení a upřesnění dat.
✅ E-commerce
Velkou novinkou je možnost prodávat Události. Stačí otevřít detail termínu události a nastavit cenu. Jak prosté.

Rozšířili jsme modul o novou platební bránu GoPay.
✅ Gamifikace
Přidali jsme pro Vás ještě více triggerů do Gamifikace. Nově můžete studenty odměnit za přihlášení nebo registraci na událost, stažení příručky a zobrazení tutoriálu.
✅ Nastavení Akademie
Je čas probudit v sobě umělce. Nově Vám nabízíme v Akademii přidat nové stránky. Stránky můžete tvořit pomocí jednoduchého HTML editoru. Potřebujete sdělit nové informace nebo popsat Vaší společnost? Nové tvoření stránek je naší odpovědí na všechny tyto otázky.
✅ Obecné
Bylo optimalizováno načítání dat. Nyní se můžete vzdělávat zase o trochu rychleji.

Optimalizovali jsme nahrávání SCORM balíčků.

V LMS byla aktualizována sekce Dashboard - nově nabízí lepší zobrazení pro Váš portál.
22.03
Nově zapracované funkce
✅ Události
Integrovali jsme do LMS Google kalendář – pokud máte jednotlivé zasedací místnosti jako Google kalendáře, přidali jsme možnost propojení těchto kalendářů se Scormium. Uvidíte je tak ve volbě lokality Události.

Máte více poboček? A v nich více zasedacích místností? Teď si můžete v Akademii filtrovat Události podle pobočky ve městě, které vás zajímá i podle zasedací místnosti.

Rozšířili jsme možnosti práce s Účastníky Událostí. Nyní můžete Událost přiřadit celé skupině Uživatelů nebo importovat prezenci Účastníků.

Při využití vestavěného konferenčního nástroje se nově zaznamenává účast automaticky.
✅ Komunikace
Zlepšili jsme možnosti komunikace lektorů se studenty – nyní můžete napsat email studentovi, například v Událostech, Studentech či Skupinách.
✅ Webináře
Managerům portálu jsme umožnili lepší práci s certifikáty studentů,
a to například jejich stažení či odstranění.
22.02
Nově zapracované funkce
✅ Události
Přidali jsme možnost lepší koordinace událostí pomocí filtrací, možností přidávání skupin a nový systém pozvánek 📚

Zobrazte si jen ty Události, které Vás zajímají – ty co už proběhly, ty, které teprve budou, jen Vaše nebo úplně všechny.

Zjednodušili jsme přidávání účastníků k Událostem. Nyní je přidáte hromadně pomocí Skupin.
✅ Reporting
Všechna data na jednom místě přehledně - zlepšili jsme náhled na celý reporting, přidali další možnosti filtrování.

Jednoduše tak uvidíte i Události, Certifikáty a Povinné kurzy přesně tak, jak potřebujete.
✅ Webináře
Novinka! Nyní dokážete nastavit automatizované zapisování účastí díky možnosti stanovit minimální dobu(%) účasti na Webináři.

Lektoři, odpadá Vám další nepříjemná manuální práce 👌
22.01
Nově zapracované funkce
✅ Tooltipy
Nově jsme zapracovaly takzvané "tooltipy". Jedná se o vysvětlivky specifických funkcí ve Scormiu. Najdete je v kolečku s (i) uprostřed. Ve chvíli, kdy na symbol najedete myší, zobrazí se vám vysvětlivka.
✅ Pozvánky v kalendáři
Vytvořili jste prezenční kurz? Pozvěte účastníky jednoduše skrz automatizovanou rozesílku pozvánek přímo do emailu.
✅ Mobilní aplikace 📱
Scormium do kapsy? Není problém. Aby byla uživatelská zkušenost ještě lepší, vytváříme pro vás mobilní aplikaci. Již brzy se můžete těšit na náhledy prostředí, ve kterém brzy své studenty budete vzdělávat.
21.04
Nově zapracované funkce
✅ Identita
Změnili jsme identitu. Scormium v novém kabátě je venku! Více informací o tom, proč jsme měnili identitu a z jakého důvodu jsme zvolili specifické prvky a barvy, najdete v nadcházejícím článku. Tak hlídejte feed tady na LinkedIN 😊
✅ Konfigurace kurzů
Nyní můžete přiřadit specifickým kurzům to, že jsou povinné, dalé taky, že jim náleží certifikát a nebo lze nastavit opakované přiřazení po vámi zvoleném období. K jednotlivým funkcím lze napárovat emailové připomínky a notifikace.
✅ Reporting
Zapracovali jsme na funkcích reportingu. Nyní lze filtrovat nejen dle specifických lekcí, ale dle celých kategorií, příruček, návodů atd..) Ve výkazu vidíte, jak si studenti v jednotlivých kategoriích vedou.
✅ Lokalizace
Akademie je nyní lokalizovaná mimo češtinu také do angličtiny, slovenštiny, francouzštiny a němčiny. Možnosti jsou však neomezené. Umíme lokalizovat na míru vašim potřebám. Specifické lokalizace si navíc sami můžete upravit dle vašich představ.
✅ Webinářový modul
Přidali jsme webinářový modul, který slouží jako nástroj pro online přenos presenčních kurzů pro lidi, kteří pracují vzdáleně. Do budoucna plánujeme mimo BigBlueButton také napojení na Zoom, Google meet nebo třeba Teams.
21.03
Nově zapracované funkce
✅ Dotazníky
Mimo oblíbené kvízy nyní můžete ve Scormiu vytvářet také dotazníky. V reálném čase vidíte průběžné vyhodnocení na základě hlasování všech zúčastněných i hlasování jednotlivců.
✅ Logování aktivity
Pro detailní přehled o aktivitě studentů jsme pro vás připravili funkci "logování aktivity". V přehledu vidíte jakoukoliv akitivitu začínající od registrace, přes změnu hesel, přihlašování i aktivitu spojenou se studiem.
✅ Hodnocení kurzů
Uživatelé nyní mohou po dostudování specifických kurzů subjektivně ohodnotit, jak se jim kurz líbil, popřípadě přidat komentář.

Administrátor má navíc možnost dané komentáře schválit a tím je zveřejnit, schovat nehodící se a nebo je dokonce trvale odstranit.
✅ Detail kurzu
Akademie nyní podporuje možnost zobrazení podstránky s detailem specifického kurzu. Zde je možné vést debatu pomocí komentářů.
✅ Správa prezenčních kurzů
Kurzy je nyní možné díky plnohodnotnému ecommerce modulu monetizovat. Díky přehledné prezenční listině navíc lektor vidí, zda se a kteří studenti se účastnili.
✅ Zobrazení na celou obrazovku
Poslední neméně důležitou změnou je možnost zobrazení kurzu na celou obrazovku (full-screen).
Na čem právě pracujeme?
🔮 Správa prezenčních kurzů (mailové notifikace & kalendář)
🔮 Multijazyčné prostředí
🔮 Pokročilá správa certifikátů
21.02
Nově zapracované funkce
✅ Gamifikace výuky
Motivujte své uživatele zábavnými herními prvky pomocí soutěží, výzev, ocenění a výher.

V rámci gamifikace se můžete těšit na funkce jako je získávání nových úrovní (levelů), odznáčků a dalších ocenění a soutěže mezi jednotlivými uživateli. Porovnávat mezi sebou je pak můžete v přehledném leaderboardu.

Administrátor má absolutní svobodu v tom, jaké ocenění mohou uživatelé získat, jak budou vypadat a kdy se aktivují.
✅ Kvízy - rozšíření možností
Studio nabízí možnost tvorby hned několika druhů kvízů přímo do kurzů 👇🏻

1) Single-choice
2) Multiple-choice
3)
(NOVĚ) Open-question
4)
(NOVĚ) Drag&drop
5) Hot-spot


Open-questions navíc nabízí dvě možnosti vyhodnocování.

A) Automatické - zachycení klíčového slova/termínu
B) Manuální - vyhodnocuje přímo lektor na základě zaslané odpovědi.
Ta může být i ve formátu dokomentu, či videa.
✅ E-commerce modul
Akademie nyní umožňuje také prodávat obsah včetně košíku a plnohodnotné platební brány.
✅ Doporučené kurzy
Na základě studovaného kurzu můžete uživatelům doporučit podobné, či navazující lekce.
Na čem právě pracujeme?
🔮 Dotazníky
🔮 Ukládání certifikátů
🔮 Prezenční kurzy
21.01
Jedná se o naše historicky první "release notes" ke Scormiu. Letos jsme měli plné ruce s vývojem této vzdělávací platformy a právě proto jsme zveřejňování novinek & změn na dobu neurčitou upozadili 🤔

Dnešním dnem počínaje můžete očekávat pravidelný měsíční report nově nasazených funkcí a dalších plánovaných aktualizací Scormia zde na LinkedIN, na webu www.scormium.cz a v případě zájmu i do @emailu.

Scormium vnímáme & prezentujeme jako jednu vzdělávací platformu. Tato platforma obsahuje studio, které slouží pro tvorbu, distribuci a licencování e-learningu, portál pro správu školení a rozvoje a v neposlední řadě vzdělávací akademii pro onboarding zákazníků & zaměstnanců.

O co jsme za Q1 & Q2 Scormium vylepšili, se dozvíte níže.

Studio - https://lnkd.in/dxFf7NQ2

✅ nativní editor pro tvorbu kurzů
✅ možnost vytvářet certifikáty
✅ multijazyčné prostředí
✅ tvorba testů & kvízů

Portál pro správu školení & rozvoj (LMS)
https://lnkd.in/d_5VJeH

✅ tvorba studijních cest
✅ hodnocení kurzů uživateli
✅ zodpovědné osoby

Akademie - https://lnkd.in/d366kpmc

✅ studijní cesty
✅ tutorial page: video materiál (Youtube, Vimeo, vlastní..)
✅ guide page: knowledge base (Pdf.) - volně ke stažení

Co právě připravujeme & dokončujeme?

🔮 uživatelské dashboardy
🔮 komplexnější reporting
🔮 gamifikace & social learning
🔮 živá výuka & classroom
🔮 offline modul
🔮 e-commerce
🔮 mobilní aplikace
-->