Release notes

Pravidelně aktualizovaný seznam zapracovaných změn 💡

22.11
Web
­Volno, vánoční pohoda, Nový rok, … už jen chvilka. Naštěstí víme o něčem ještě mnohem lepším. Máme update. Update který Vám přinese Reporting 2.0
*A další úpravy
✅ Reporting 2.0
Nejdříve troška dramatu. Pokud nejste fanoušky srdceryvných příběhu o tom jak se z obyčejného reportingu stane hrdina e-learning světa, přeskočte prosím tuto část…
Na reportingu jsme pracovali velmi intenzivně. Dohadování se, překreslování návrhů, testování a znova… (3x). Vše to za to stálo. Náš tým je přesvědčený, že jsme vytvořili Reporting, který předčí veškerá očekávání. Rozhodli jsme se tuto změnu dávkovat postupně Vám, ale i našemu týmu. V tomto updatu najdete například Report dashboard, vytváření reportů, soukromé reporty…asi nastal čas si to vše rozpadnout dopodrobna.
Reporting - Dashboard
Nejčastěji jsme slýchali, že Reporting je moc složitý, těžkopádný a nepřehledný. To byl tedy hlavní úkol k zlepšení. Řešení? Mini reporty. Nově najdete v sekci Report nový dashboard, který obsahuje 3(+1) sekce s těmito Mini reporty.

- Výchozí reporty - tato sekce obsahuje reporty, které jsou vytvořeny týmem Scormium. Nachází se zde ty nejzákladnější reporty.

- Veřejné reporty - tento typ mohou zakládat pouze Portal Manažeři. Reporty jsou sdílené se všemi uživateli na portálu. Můžete tedy vytvořit report, který padne na míru vaším lidem.

- Soukromé reporty - zde se zobrazují reporty, které jsou pouze vaše. Nikdo jiný k nim nemá přístup a můžete je libovolně spravovat.

- Oblíbené reporty - do této sekce si můžete přidat jakýkoliv report kliknutím na hvězdičku v pravém horním rohu každého reportu.

Pro efektivní správu reportů máte možnost si každý report duplikovat, upravit a uložit jako svůj vlastní. Nyní si tedy každý uživatel může vytvořit svůj vlastní report, který vyhovuje právě jemu.
Vytvoření Mini Reportu
Když už víte jaké typy reportů existují je načase si vysvětlit jak je vytvářet. Vytváření reportů se velmi zjednodušilo díky krokovému formuláři. Jednotlivé kroky si popíšeme.

- Obecné - Zadáte název reportu a typ jaký chcete vytvořit. (např. Veřejný report)

-
Zdroj - Vyberte hlavní zdroj ze kterého se má Reporting sestavit. (např. Studenti)

-
Obsah - Když už víte zdroj (Studenti) nyní si určíte, co chcete u zdroje vidět. (např. Kurzy a Události)

-
Souhrn - tento poslední krok slouží pouze k ověření vašeho výběru.

Tímto jsme vytvořili Veřejný report ve kterém vidíme Studenty a jejich Kurzy s Událostmi. Reporty, které vytvoříte můžete kdykoliv upravovat, ukládat či mazat. Jejich tvorba je velmi jednoduchá. Pokud byste si vše nepamatovali, nevadí. Víme, že správa takto robustního systému není jednoduchá, proto nově přidáváme vysvětlivky a informace, které Vás vždy ubezpečí v tom, co děláte. Teď už jen zbývá vyzkoušet vytvořit vlastní report.
Reporting - Detail
Nejzásadnější změnou která proběhla v Reportingu je definitivně vnoření pouze do dvou úrovní. Pokud si pamatujete správně, tak ve starém Reportingu jste se mohli vnořit několikrát v rámci jednoho záznamu. To už v novém Reportingu nedokážete.
Tato funkce byla upravena pouze na druhou úroveň ve které se můžete přepínat v rámci záložek. Úprava byla nutná pro zjednodušení a především pro lepší přehlednost v tabulce. Díky této změně jsme dosáhli toho, že v rámci jednoho Reportu jste schopni vidět u uživatele všechny dostupné informace pouze překlekáváním záložek.
V horní části reportu si můžete všimnout…vlastně skoro ničeho. Ano je to tak, horní část jsme velmi pročistili a najdete zde opravdu jen to nejdůležitější. Primárně zde můžete filtrovat tabulku díky filtraci, která se už objevila v předchozích updatech. V pravé horní části najdete nová akční tlačítka pro úpravu, duplikování, uložení změn a export dat.
Reporting - další plány
Reporting 2.0 je hotov. Ale už máme plány na Reporting 2.1, 2.2, 2.3 … určitě Vám nemůžeme říct, co vše je ještě v plánu. Ale můžete se určitě těšit na tyto vylepšení:

- Sdílení soukromých reportů

- Dashboard uvnitř detailů reportů

- Vizuální vylepšení detailů reportů

- Plánované exporty reportů

- Mnoho dalšího…

Pro další plány s reportingem určitě vyhlížejte další novinky.

Toto bylo převážně to základní pro orientaci v novém reportingu. Víme, že tato změna je jedna z největších, co zatím proběhla a jsme si vědomi, že to může být hodně informací najednou. Prosíme tedy zdrženlivost a trpělivost s učením se všech těchto změn. Věříme, že tato změna zásadně změní používání Reportingu k lepšímu a proto teď budeme rádi za každý Váš názor, výtku, ale třeba i chválu.
✅ ­Úpravy Akademie
Jak už jsme psali v minulých novinkách, změny na Akademiích pomalu a jistě probíhají, tak aby se změny nedotkli unikátních designu, ale přesto pomohli uživatelům se cítit lépe na Akademiích.
✅ ­Doporučené kurzy
Nově zobrazujeme doporučené kurzy uvnitř detailů v Akademii. Doporučené kurzy můžete nastavit v LMS u každého kurzu.
✅ ­Úprava zobrazení detailu
Nyní najdete průběh dokončení a datum dokončení kurzu přímo pod názvem v detailu. Zároveň jsme popis posunuli pod obrázek
✅ ­Opravy bugů a vylepšování
Dále jsme opravili několik bugů a postupně vylepšujeme jednotlivé komponenty na nejnovější verzi Vue.js 3. Postupně budete tyto komponent nacházet napříč celým Scormiem.
Co se chystá?
Vylepšování a plánování
­V novém roce plánujeme vylepšení těchto novinek. Momentálně Vám ještě nemůžeme prozradit, co přesně se chystá, ale už v Lednu dostanete Nové novinky. Tento koncept se nám samotným velmi líbí a chtěli bychom ho posunout zase o level výš. Věříme, že Scormium novinky budete odebírat i v příštím roce a budete se těšit na pravidelnou dávku informací o Scormiu.

Co se týče vývoje, tak podrobné informace na co se těšit v roce 2023 Vám přineseme v prvních novinkách hned v Lednu ve kterých se budeme právě věnovat novému konceptu těchto zpráv a co můžete očekávat. Jediné, co můžeme prozradit je to, že ze začátku roku se můžete těšit na nově upravené komponenty napříč LMS. Bude se Vám to líbit.
22.10
Web
Konec roku nás nezastaví. Jedeme na 120%
✅ Zamykání a odemykání
Naprosto novou funkcionalitou ve Scormiu se stává Odemykání a zamykání. Princip je velmi jednoduchý. Kurz nebo událost dokážete zamknout všem uživatelům v Akademii, ti pak následně nemají přístup k jejímu obsahu, dokud kurz nebo událost opět neodemknete.Ale tím rozhodně nekončíme. Pokud jste poctivě četli všechny novinky, určitě víte, že máme modul žádosti, který perfektně funguje s touto novou funkcionalitou. Uživatele tedy mohou požádat o přístup do zamčených kurzů a událostí, těm je následně přiřadíte a je to. K obsahu se dostanou pouze uživatelé, kterým jste kurz přiřadili nebo na termín události registrovali.
Toto je pouze počátek této funkcionality. Chystáme mnohá rozšíření, jako je například: časové nebo podmíněné odemykání/zamykání. Ale to zase až někdy příště…
✅ Úprava skupin
Nasazení nových skupin proběhlo úspěšně a bez žádných problémů! Už teď máme vymyšlené další vylepšení pro tyto skupiny, aby se Vám s nimi pracovalo ještě lépe. Budeme dělat vše, abyste je už v příští aktualizaci mohli vidět. Pro rekapitulaci Vám zde sepíšeme změny, které na Skupinách proběhly:

- Změnili jsme nejen chování skupin, aby se propisovali všechna data ze spodních skupin do vrchních, ale také jsme změnili jejich celkový vzhled.

- Používáme dva typy skupin a to: Organizační skupina a Uživatelská skupina.

- Do organizační skupiny můžete přidat pouze další organizační skupiny nebo skupiny uživatelů. Každý kurz přiřazený do této skupiny bude automaticky přiřazen všem uživatelům v její struktuře.

- Do uživatelské skupiny můžete přidat pouze uživatele.
Každý kurz přiřazený do této skupiny bude automaticky přiřazen pouze jejím uživatelům.
✅ ­Přidání vlastností
Scormium roste a s ním roste i počet informací, které můžete vidět. Rozhodli jsme se Vám to ulehčit infografikou, kterou nyní najdete u kurzu a událostí.
✅ ­­Úpravy na Akademiích
Jsme si plně vědomi, že Scormium není jen a pouze administrační prostředí, ale že dokonce i ta větší část uživatelů právě konzumuje kontent. Rozhodli jsme se tedy postupně vylepšovat Akademii. Víme, že každý náš zákazník má unikátní vzhled Akademie a ten rozhodně nechceme ničím narušit. Naším cílem je právě vylepšit společné prvky. Například hodnocení, které bude nově mnohem přesněji vyjadřovat jak je moc kurz oblíbený, komentáře pro lepší přehled nad komunikací nebo celkový vzhled informací o kurzu pro uživatele. Věřte, že o všech změnách, které pro Vás plánujeme bychom vydali celou knižní sérii a proto chceme radši začít pomalu a pečlivě, ať to stojí za to. Některé malé úpravy už přišli v této aktualizaci, tak se na to podíváme.
✅ ­Hodnocení
Hodnocení má nyní jednoduší design a zobrazuje se v levém horním rohu kurzů i událostí. Napříč celou Akademií.
✅ ­Připnuté soubory u kurzu
Nově můžete ke kurzu přidávat potřebné materiály ke stažení. Uživatel si nyní může stáhnout například PDF, které mu pomůže s vystudováním kurzu.
✅ ­Filtrace - Moje kurzy
Ve sekci se svými přiřazenými kurzy jsme vylepšili možnosti filtrování skrze kategorie. Nově můžete tak označit více kategorií najednou.
✅ ­Nové zobrazení účastníků
Pro zjednodušení jsme se rozhodli zobrazovat jinak seznam účastníků na události. Po kliknutí na počet uživatelů se zobrazí celý seznam zúčastněných.
✅ ­Úpravy a opravy
Doplnili jsme několik lokalizací, opravili bugy a udělali další menší úpravy pro zlepšení studia v Akademii. Další vylepšení už se pomalu dostávají do rukou našich programátorů a myslíme si, že budete velmi příjemně překvapeni.
Mobilní aplikace
✅ ­­­Dummy obrázky
Dodali jsme Dummy obrázky do mobilní aplikace. Ve zkratce pokud nemáte nastavený žádný obrázek u produktu, nebudou se zobrazovat bílé prázdné obrázky, ale nahradí je naše univerzální.
✅ ­­­Změna profilovky
Když už jsme u změny obrázku, nově si můžete v mobilní aplikaci změnit profilovku. Věřte, bude se to hodit do další novinky.
✅ ­­­Leaderboard
Leaderboard prošel menší úpravou v načítání uživatelů. Nyní se Vám nenačtou všichni uživatelé najednou, ale pouze prvních 20. Nechybí zde možnost načíst další uživatele. Změna profilovky nebyla nikdy důležitější, chcete přece být vidět v prvních 20.
✅ ­­­Dvoufaktorové ověření
Pro zlepšení zabezpečení přihlášení v rámci Vaší organizace jsme přidali možnost dvoufaktorového přihlášení. Pro používaní dvoufaktoru si ho nejdřív aktivujte na webové Akademii.
Co se chystá?
Dokončení, vylepšení, plánování
­Do konce roku pro Vás chceme připravit, co nejvíce aktualizací dokážeme. Můžete se těšit na úpravy na Akademiích, ještě lepší skupiny, postupný přechod na novější technologie Vue.js a dokonce i první fázi nového Reportingu.Ve Scormiu se plně věnujeme vylepšování a posouvání Scormia na novou úroveň a na příští rok toho pro Vás chystáme ještě mnohem víc. O tom, co všechno se chystá se rozepíšeme v příštích a zároveň posledních novinkách tohohle roku.
Reporting - update
Na reportingu pracujeme dnem i nocí. Víme, že je to velmi důležitá část celého Scormia a proto je to i naše priorita číslo jedna. Jak jste mohli číst v předchozích novinkách, reporting projde masivním předěláním od designu až po jeho logiku.
Stále je tam hodně práce, ale s hrdostí můžeme prozradit, že první fázi nového reportingu dodáme ještě tenhle rok!
Reporting patří k jedné z nejvíc komplexních úprav ke kterému se náš tým kdy dostal, proto si chceme být jistí každým krokem, návrhem i kódem, který uděláme. Děkujeme za trpělivost a pochopení. Reporting, který Vám dodáme překoná veškerá očekávání.
22.09
Web
­Úspěšně jsme nasadili první verzi propojení LMS a Studia a od této chvíle budou některé úpravy ve Scormiu jednodušší a konečně proveditelné.Můžete se těšit na správu rolí, certifikáty, snadnější tvorbu obsahu a přehlednější rozhraní.
✅ Logika skupin
Změnili jsme chování skupin, pro přehlednější reporting. Stručně řečeno, všechna data ze spodních skupin jsou propisována do horních skupin. Změníme také UI skupin. Níže si můžete prohlédnout předběžný návrh designu.
✅ Filter v událostech a tagy
Do detailu události jsme přidali filtr pro typ termínu (online nebo prezenční) a barevný tag pro snadnější orientaci.
✅ Úprava filtru v reportingu
Prošli jsme všechna nastavení reportingu a sloučili je do jednoho filtru. Nyní budete moci filtrovat vše z jednoho místa.
✅ ­­Export podskupin v reportingu
Vylepšili jsme export podskupin v reportingu do Excelu. Od této chvíle bude export respektovat i vnoření do podskupin.
✅ ­Nadřízený a podřízený
Provedli jsme úpravu, aby nadřízený viděl i své nepřímé podřízené. Přidali jsme také možnost filtrování dle nadřízeného u uživatelů i v reportingu.
✅ ­Filtrace - reporting
Pomocí nového filtru budete moci filtrovat například konkrétní kurz nebo kategorii a všechna data v reportingu se podle toho přepočítají.
✅ ­Přidávání a odebírání uživatelů ze skupin
Máte více označených uživatelů najednou a chcete je hromadně přiřadit nebo odebrat ze skupin? Přidali jsme ukazatel, kolik z označených uživatelů je ve které skupině.
✅ ­Bug fixy
Při přidávání nových funkcionalit do Scormia se musíme zastavit a vrátit se k věcem, které potřebujeme opravit. Opravili jsme načítání kategorií, problém s neaktivními uživateli v události nebo úpravy zobrazení a mnoho dalšího.
Mobilní aplikace
✅ ­­­Příručky
Stejně jako jsme přidali tutoriály, přidali jsme také příručky. Nyní si budeme moci dokumenty prohlížet i v mobilní aplikaci.
✅ ­­­Řazení a filtrace
Přidali jsme možnosti filtrování podle tagů, kategorií a dokonce i řazení podle názvu nebo data přidání.
✅ ­­­Uložený jazyk
Když se do akademie přihlásíte prostřednictvím mobilní aplikace, načte se váš výchozí jazyk, a po změně jazyka si aplikace zapamatuje vaši volbu.
✅ ­­­Bugy a optimalizace
Optimalizovali jsme načítání dat a opravili další chyby a nedostatky.
Co se chystá?
Reporting
Neustále pracujeme na zlepšování reportingu, od jeho optimalizace až po zjednodušení jeho používání. Díky změnám zmiňovaných výše jsme zase o krok blíže k této velké úpravě. Níže Vám poskytujeme náhled na několik obrázků, jak by nový reporting mohl vypadat.Můžete se těšit na jednodušší rozhraní s přednastavenými reporty spolu s novým nástrojem pro tvorbu reportů, plánovanými exporty nebo dokonce zjednodušenými reporty přímo v Akademii, kde mohou vedoucí uživatelé vidět své podřízené. Chystáme mnoho dalšího na co se můžete těšit.
22.08
Web
✅ ­Nový editor
­Již v minulých novinkách jsme zmínili, že do Scormium Studia budeme přidávat nový editor pro obsahovou lekci. Tvrdá práce se vyplatila a již máme nový Editor naimplementován! Vytváření kurzů nyní bude jednodušší, intuitivnější a bude se s ním lépe pracovat.
Editor je aktuálně pouze pro obsahovou lekci, ale v v budoucnu ho plánujeme rozšířit i do certifikátů, prezentací a testů.
Editor je samozřejmě stále ve vývoji, takže budeme rádi za jakoukoli zpětnou vazbu ve formě nápadu, vylepšení nebo nahlášení problému.
Všechny stávající lekce se stále budou moci editovat ve starém editoru ale nové lekce se budou vytvářet pouze v novém.
✅ Propojení LMS a Studia
Úspěšně jsme nasadili první verzi propojení LMS a Studio do testovacího prostředí a bude se aktivně testovat.
✅ E-mailové šablony
Nově si budete moci přizpůsobit šablonu na resetování hesla, která již není jen v angličtině.
✅ Help Button
Do pravého dolního rohu jsme přidali help button, ve kterém najdete odkaz na náš support center, poslední novinky a do budoucna interaktivní prohlídku nebo odkaz na naši znalostní databázi.
✅ ­­Jednodušší navigace
Uživatelé, kteří mají přístup do Studia, se už nebudou muset přihlásit do Studia skrz LMS ale po kliknutí na svůj profil v Akademií najdou tlačítko pro přihlášení.
✅ ­Velikost nahraných souborů
Používáte tutoriály nebo máte nahrané video na domovské stránce v Akademií? Nyní budete moci nahrát soubor mp4 i s velikostí 100 MB
✅ ­Defaultně předvybraný filtr na řazení v Akademii
V minulém updatu jsme přidali možnost řazení produktů. Nyní si budete moci v nastavení Akademií nastavit, které řazení bude pro jakou část Akademie předvybrané.
Mobilní aplikace
✅ ­­­Optimalizace
Optimalizovali jsme načítaní kurzů v sekci Moje Kurzy. I při větším počtu se budou načítat rychleji.
✅ ­­Tutoriály
Přidali jsme novou sekci a to sekci Tutoriály. Nyní si budete moci pustit tutoriály i přes mobilní aplikaci Scormium.
Co se chystá?
Layout
Naposledy jsme Vás překvapili novým rozložením detailu prvků, kdy jsme se zbavili pravého postranního panelu. Nyní se chystáme provést další úpravu layoutu a to, že budeme měnit levé menu a všechny akční tlačítka budeme přesouvat do horní lišty. Budeme pak schopní přidávat tlačítka na hromadné akce a zase se o krok přiblížíme novému Scormiu 2.0.
xAPI & CMI5
SCORM technologie stárne a doba, kdy jsme dokázali u kurzů sledovat pouze počátek, konec a jestli je dokončený, přichází ke konci. Snažíme se jít s dobou a proto jsme se rozhodli vydat cestou xAPI a CMI5 technologie. Je to technologie stejná jako SCORM, ale umožní nám zpracovávat o mnoho víc informací o kurzu jako například čas strávený v lekci, pohyb uživatele v kurzu, přesné odpovědi na otázky bez použití našich testů nebo dokonce i vloženou gamifikaci. Započala u nás analýza a implementace této technologie, abychom Vám ji dokázali doručit co nejdříve.
Budoucí rozvoj Scormia
Scormium chceme posouvat stále dál a spolu s tím přicházejí i nové výzvy v podobě nových modulů jako jsou například certifikáty, dotazníky, budgeting nebo dokonce talent & skill. Aktuálně u nás probíha analýza těchto modulů, abychom je dokázali zpracovat a následně vyvinout v co nejlepší kvalitě a největším rozsahu.
22.07
Web
✅ ­Postranní menu
Scormium bude postupně dostávat druhou tvář Scormium 2.0 a jako první krok k této změně jsme se zbavili postranního panelu, který reprezentoval primárně detaily uživatelů a produktů, a nahradili jsme ho detailem, který bude přes celou obrazovku.
✅ Detail studenta
Spolu s novým detailem, jsme přidali i nový prvek a to “Poznámky” u studenta. Budete si pak moci zapsat personalizovanou poznámku ke každému studentovi.
✅ Optimalizace
Víme, že při větším množství dat, můžou některé operace trval déle než by bylo žádoucí. Proto jsme urychlili přidávaní studentů do skupin a přiřazování kurzů a to 10x!
✅ Nahrávání Scormových balíčků
Optimalizovali jsme nahrávaní a nahrazování Scormových balíčků a přidali jsme nové chybové hlášky. Nyní se i větší balík bude moci nahrát a v případě, že balíček je chybný, Vás na to Scormium upozorní.
✅ ­­Průvodce
Nové uživatelé přivítá ve Scormiu interaktivní prohlídka, která je provede celým systémem a díky které bude uživatel obeznámen s jeho funkčností. Prohlídka bude v časti Akademie, tak i v LMS. Danou prohlídku budeme postupně doplňovat a kategorizovat a její oficiální spuštění bude každou chvíli!
✅ ­2FA
Jelikož nám záleží na Vašem soukromí a bezpečnosti, pracovali jsme na možnosti nastavit si dvoufaktorovou autentifikaci. Tahle úprava je předpřipravená a můžete očekávat její plné spuštění v nejbližších týdnech.
✅ ­Vyhledávání v Akademii
Do globálního vyhledávání v Akademii jsme přidali vyhledávání i skrze Události.
✅ ­Změna řazení produktů
Nyní si budete moci v Akademii seřadit kurzy, události, tutoriály a příručky a to podle nejnovější, nejstarší, A-Z nebo Z-A.
✅ ­Navigace
Do LMS jsme přidali jednoduchou navigaci, díky které se jednoduše dostanete do Akademie nebo do Studia.
Mobilní aplikace
✅ ­­Notifikace
Jednou z posledních funkcí, která nám chyběla v mobilní aplikaci byla notifikace. Proto jsme se věnovali jejich dokončení. Později je budeme vylepšovat o tzv. push notifikace
✅ ­Události
Vyhledávání, filtrace, výběry termínů nebo vylepšení layoutu a další. To jsou věci, které jsme přidali do modulu Události.
✅ ­Vylepšení
Pro příjemnější používaní jsme optimalizovali několik obrazovek a odstranili bugy.
Co se chystá?
­Aktuálně se vývoj Scormia trochu zpomalil a to z několika důvodů. První důvod je ten, že každou úpravu kterou ve Scormiu děláme, současně přepisujeme do nejnovější verze .NET 6. Díky tomuto kroku půjde Scormium s nejnovější technologii a bude pracovat o něco rychleji.
Schvalovací workflow
Ve Scormiu bude první verze nového modulu Schvalovacího workflow, díky kterému budou moci Vaši zaměstnanci, klienti a partneři, požádat o kurz, termín události nebo i osobní žádost. Všechny žádosti budou chodit přímému nadřízenému žadatele nebo na novou roli tzv. request manažera. V dalších týdnech budeme na novém modulu nadále pracovat a vylepšovat.
Reporting
Komplexní reporting je jednou z hlavní části Scormia a je to právě funkcionalita, kterou se lišíme od konkurence. Víme, že jeho ovládáni může být někdy problematické a tak jsme se rozhodli ho vylepšit!Nový reporting budete moci očekávat v blízké době.
Propojení LMS a Studio
Ti kteří jsou s námi dlouho, určitě vědí, že jsme několikrát vzpomínali, že aby něco šlo, tak potřebujeme propojit naše 2 aplikace LMS a Studio. Poslední 4 a půl měsíce byly náročné, ale v nejbližších dnech budeme testovat prvotní verzi tohoto propojení. Otevíráme si tak dveře, ke dalším možnostem jako je například jednodušší tvorba kurzů, spravování portálu nebo i certifikátů.
22.06
Web
✅ Studijní cesty
Potřebujete do stávající studijní cesty přidat kurz či událost? Žádný problém! Studentům s touto cestou se automaticky přepočítá jejich pokrok.
✅ Notifikace
Do emailových šablon jsme přidali placeholder pro příjemce emailu – můžete tak rozlišit kdo email dostává (například lektor - %RecipientFullName%) a jakého studenta/uživatele se týká obsah (%StudentFullName%)
✅ Velikost SCORM balíčku
Navýšili jsme kapacity pro upload SCORM balíčků. Můžete tedy nahrávat i opravdu velké kurzy.
✅ Povinné kurzy
Studenti vidí ve studijní cestě všechny povinné kurzy. Ty, které ještě nedokončili se zobrazují, pro lepší přehlednost, jako uzamknuté. A nyní to stejně uvidíte i Vy v Reportingu.
✅ ­Lokalizace
Vyladili jsme lokalizaci napříč celou Scormium platformou, kterou budeme pravidelně aktualizovat.
✅ Odkazy
Po odeslání odkazu na kurz či událost se po přihlášení zobrazí odkazovaný produkt, nikoliv Home page.
Mobilní aplikace
✅ ­Layout
Při přihlašování do mobilní aplikace se občas stalo, že klávesnice překryla přihlašovací okno. To už jsme napravili.
✅ ­Filtrace
Vyhledávání a filtrace v Kategoriích  i Událostech funguje stejně jako ve webové verzi.
✅ ­Termíny
Rozšířili jsme u Událostí množství informací o konkrétních Termínech. Nyní uvidíte jak datum, tak čas i výběr Místa. Při výběru Místa konání se automaticky aktualizuje nabídka dostupných Termínů.
22.05
Web
✅ Registrace studenta
Můžete si zvolit jaké dokumenty či texty musí student odsouhlasit při registraci do portálu. Využít je můžete například pro Podmínky užití, souhlas se zpracováním osobních údajů apod.
✅ Certifikáty
Mají vaši studenti už certifikáty z jiných kurzů? Nahrajte je do Scormia a mějte je tak přehledně na jednom místě. Kapacitu na počet certifikátů u studenta máte neomezenou.
✅ Nastavení e-mailů
V Nastavení emailů si můžete sami vyplnit jaké jméno či název se zobrazí jako odesílatel notifikací. Studenti tak budou mít lepší přehled ve svých emailech.
✅ E-commerce
Vylepšili jsme všechny funkce e-commerce modulu: generování faktur, nastavování cen kurzů či eventů a přidali další možnost platební brány - Comgate. Přidala se tak k GoPay, ČSOB a GP Webpay.
✅ Reporting
Odstranili jsme nevyužívané sloupce a naopak přidali údaj o roli uživatele. Jednoduše si tak vyfiltrujete třeba supervizory. Svoje filtry si můžete uložit a mít k nim tak přístup z jakéhokoliv zařízení.
✅ Dokončení kurzu
Kliknul student na jiné tlačítko než měl nebo zapomněl kurz otevřený v panelu prohlížeče? To nevadí. Scormium mu odstudovaný čas i postup kurzem uloží.
Mobilní aplikace
✅ Studijní cesty
Přesně tak, jak je znáte z webové appky, jsou teď i ve Vašem telefonu
✅ Přihlášení
Pokud máte nastavenou možnost přihlášení do Scormia pomocí SSO, přihlásíte se tak i v mobilní verzi.
✅ Podpora
Mobilní verze Scormia nabízí Support Center - můžete tak své náměty a připomínky napsat přímo z aplikace.
22.04
Nově zapracované funkce
✅ Reporting
Nově si můžete v Reportingu zobrazit Události. Stačí pouze v Řádcích vybrat Události a hned vidíte všechny užitečné informace. Potřebujete vidět účastníky Události? To není problém! Přidejte do Řádku Studenty a vidíte všechny účastníky.

Dále Reporting proběhl menšími úpravami pro zlepšení a upřesnění dat.
✅ E-commerce
Velkou novinkou je možnost prodávat Události. Stačí otevřít detail termínu události a nastavit cenu. Jak prosté.

Rozšířili jsme modul o novou platební bránu GoPay.
✅ Gamifikace
Přidali jsme pro Vás ještě více triggerů do Gamifikace. Nově můžete studenty odměnit za přihlášení nebo registraci na událost, stažení příručky a zobrazení tutoriálu.
✅ Nastavení Akademie
Je čas probudit v sobě umělce. Nově Vám nabízíme v Akademii přidat nové stránky. Stránky můžete tvořit pomocí jednoduchého HTML editoru. Potřebujete sdělit nové informace nebo popsat Vaší společnost? Nové tvoření stránek je naší odpovědí na všechny tyto otázky.
✅ Obecné
Bylo optimalizováno načítání dat. Nyní se můžete vzdělávat zase o trochu rychleji.

Optimalizovali jsme nahrávání SCORM balíčků.

V LMS byla aktualizována sekce Dashboard - nově nabízí lepší zobrazení pro Váš portál.
22.03
Nově zapracované funkce
✅ Události
Integrovali jsme do LMS Google kalendář – pokud máte jednotlivé zasedací místnosti jako Google kalendáře, přidali jsme možnost propojení těchto kalendářů se Scormium. Uvidíte je tak ve volbě lokality Události.

Máte více poboček? A v nich více zasedacích místností? Teď si můžete v Akademii filtrovat Události podle pobočky ve městě, které vás zajímá i podle zasedací místnosti.

Rozšířili jsme možnosti práce s Účastníky Událostí. Nyní můžete Událost přiřadit celé skupině Uživatelů nebo importovat prezenci Účastníků.

Při využití vestavěného konferenčního nástroje se nově zaznamenává účast automaticky.
✅ Komunikace
Zlepšili jsme možnosti komunikace lektorů se studenty – nyní můžete napsat email studentovi, například v Událostech, Studentech či Skupinách.
✅ Webináře
Managerům portálu jsme umožnili lepší práci s certifikáty studentů,
a to například jejich stažení či odstranění.
22.02
Nově zapracované funkce
✅ Události
Přidali jsme možnost lepší koordinace událostí pomocí filtrací, možností přidávání skupin a nový systém pozvánek 📚

Zobrazte si jen ty Události, které Vás zajímají – ty co už proběhly, ty, které teprve budou, jen Vaše nebo úplně všechny.

Zjednodušili jsme přidávání účastníků k Událostem. Nyní je přidáte hromadně pomocí Skupin.
✅ Reporting
Všechna data na jednom místě přehledně - zlepšili jsme náhled na celý reporting, přidali další možnosti filtrování.

Jednoduše tak uvidíte i Události, Certifikáty a Povinné kurzy přesně tak, jak potřebujete.
✅ Webináře
Novinka! Nyní dokážete nastavit automatizované zapisování účastí díky možnosti stanovit minimální dobu(%) účasti na Webináři.

Lektoři, odpadá Vám další nepříjemná manuální práce 👌
22.01
Nově zapracované funkce
✅ Tooltipy
Nově jsme zapracovaly takzvané "tooltipy". Jedná se o vysvětlivky specifických funkcí ve Scormiu. Najdete je v kolečku s (i) uprostřed. Ve chvíli, kdy na symbol najedete myší, zobrazí se vám vysvětlivka.
✅ Pozvánky v kalendáři
Vytvořili jste prezenční kurz? Pozvěte účastníky jednoduše skrz automatizovanou rozesílku pozvánek přímo do emailu.
✅ Mobilní aplikace 📱
Scormium do kapsy? Není problém. Aby byla uživatelská zkušenost ještě lepší, vytváříme pro vás mobilní aplikaci. Již brzy se můžete těšit na náhledy prostředí, ve kterém brzy své studenty budete vzdělávat.
21.04
Nově zapracované funkce
✅ Identita
Změnili jsme identitu. Scormium v novém kabátě je venku! Více informací o tom, proč jsme měnili identitu a z jakého důvodu jsme zvolili specifické prvky a barvy, najdete v nadcházejícím článku. Tak hlídejte feed tady na LinkedIN 😊
✅ Konfigurace kurzů
Nyní můžete přiřadit specifickým kurzům to, že jsou povinné, dalé taky, že jim náleží certifikát a nebo lze nastavit opakované přiřazení po vámi zvoleném období. K jednotlivým funkcím lze napárovat emailové připomínky a notifikace.
✅ Reporting
Zapracovali jsme na funkcích reportingu. Nyní lze filtrovat nejen dle specifických lekcí, ale dle celých kategorií, příruček, návodů atd..) Ve výkazu vidíte, jak si studenti v jednotlivých kategoriích vedou.
✅ Lokalizace
Akademie je nyní lokalizovaná mimo češtinu také do angličtiny, slovenštiny, francouzštiny a němčiny. Možnosti jsou však neomezené. Umíme lokalizovat na míru vašim potřebám. Specifické lokalizace si navíc sami můžete upravit dle vašich představ.
✅ Webinářový modul
Přidali jsme webinářový modul, který slouží jako nástroj pro online přenos presenčních kurzů pro lidi, kteří pracují vzdáleně. Do budoucna plánujeme mimo BigBlueButton také napojení na Zoom, Google meet nebo třeba Teams.
21.03
Nově zapracované funkce
✅ Dotazníky
Mimo oblíbené kvízy nyní můžete ve Scormiu vytvářet také dotazníky. V reálném čase vidíte průběžné vyhodnocení na základě hlasování všech zúčastněných i hlasování jednotlivců.
✅ Logování aktivity
Pro detailní přehled o aktivitě studentů jsme pro vás připravili funkci "logování aktivity". V přehledu vidíte jakoukoliv akitivitu začínající od registrace, přes změnu hesel, přihlašování i aktivitu spojenou se studiem.
✅ Hodnocení kurzů
Uživatelé nyní mohou po dostudování specifických kurzů subjektivně ohodnotit, jak se jim kurz líbil, popřípadě přidat komentář.

Administrátor má navíc možnost dané komentáře schválit a tím je zveřejnit, schovat nehodící se a nebo je dokonce trvale odstranit.
✅ Detail kurzu
Akademie nyní podporuje možnost zobrazení podstránky s detailem specifického kurzu. Zde je možné vést debatu pomocí komentářů.
✅ Správa prezenčních kurzů
Kurzy je nyní možné díky plnohodnotnému ecommerce modulu monetizovat. Díky přehledné prezenční listině navíc lektor vidí, zda se a kteří studenti se účastnili.
✅ Zobrazení na celou obrazovku
Poslední neméně důležitou změnou je možnost zobrazení kurzu na celou obrazovku (full-screen).
Na čem právě pracujeme?
🔮 Správa prezenčních kurzů (mailové notifikace & kalendář)
🔮 Multijazyčné prostředí
🔮 Pokročilá správa certifikátů
21.02
Nově zapracované funkce
✅ Gamifikace výuky
Motivujte své uživatele zábavnými herními prvky pomocí soutěží, výzev, ocenění a výher.

V rámci gamifikace se můžete těšit na funkce jako je získávání nových úrovní (levelů), odznáčků a dalších ocenění a soutěže mezi jednotlivými uživateli. Porovnávat mezi sebou je pak můžete v přehledném leaderboardu.

Administrátor má absolutní svobodu v tom, jaké ocenění mohou uživatelé získat, jak budou vypadat a kdy se aktivují.
✅ Kvízy - rozšíření možností
Studio nabízí možnost tvorby hned několika druhů kvízů přímo do kurzů 👇🏻

1) Single-choice
2) Multiple-choice
3)
(NOVĚ) Open-question
4)
(NOVĚ) Drag&drop
5) Hot-spot


Open-questions navíc nabízí dvě možnosti vyhodnocování.

A) Automatické - zachycení klíčového slova/termínu
B) Manuální - vyhodnocuje přímo lektor na základě zaslané odpovědi.
Ta může být i ve formátu dokomentu, či videa.
✅ E-commerce modul
Akademie nyní umožňuje také prodávat obsah včetně košíku a plnohodnotné platební brány.
✅ Doporučené kurzy
Na základě studovaného kurzu můžete uživatelům doporučit podobné, či navazující lekce.
Na čem právě pracujeme?
🔮 Dotazníky
🔮 Ukládání certifikátů
🔮 Prezenční kurzy
21.01
Jedná se o naše historicky první "release notes" ke Scormiu. Letos jsme měli plné ruce s vývojem této vzdělávací platformy a právě proto jsme zveřejňování novinek & změn na dobu neurčitou upozadili 🤔

Dnešním dnem počínaje můžete očekávat pravidelný měsíční report nově nasazených funkcí a dalších plánovaných aktualizací Scormia zde na LinkedIN, na webu www.scormium.cz a v případě zájmu i do @emailu.

Scormium vnímáme & prezentujeme jako jednu vzdělávací platformu. Tato platforma obsahuje studio, které slouží pro tvorbu, distribuci a licencování e-learningu, portál pro správu školení a rozvoje a v neposlední řadě vzdělávací akademii pro onboarding zákazníků & zaměstnanců.

O co jsme za Q1 & Q2 Scormium vylepšili, se dozvíte níže.

Studio - https://lnkd.in/dxFf7NQ2

✅ nativní editor pro tvorbu kurzů
✅ možnost vytvářet certifikáty
✅ multijazyčné prostředí
✅ tvorba testů & kvízů

Portál pro správu školení & rozvoj (LMS)
https://lnkd.in/d_5VJeH

✅ tvorba studijních cest
✅ hodnocení kurzů uživateli
✅ zodpovědné osoby

Akademie - https://lnkd.in/d366kpmc

✅ studijní cesty
✅ tutorial page: video materiál (Youtube, Vimeo, vlastní..)
✅ guide page: knowledge base (Pdf.) - volně ke stažení

Co právě připravujeme & dokončujeme?

🔮 uživatelské dashboardy
🔮 komplexnější reporting
🔮 gamifikace & social learning
🔮 živá výuka & classroom
🔮 offline modul
🔮 e-commerce
🔮 mobilní aplikace